Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire jo es mire tudom felhaszn...

Mire jo es mire tudom felhasznalni a "tervezo megtakaritas szamlat"?

Figyelt kérdés

Egyszer be mentem a bankba mondta az ugy intezo hogy csinalunk ilyet, mondom oke... De nem mondta el hogy mire jo. Ugy gondoltam siman csak le lesz kotve a penz es majd kamatozik.

Vagy ez olyan mint a lakas kassza??


2018. febr. 21. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából egy "alszámla", amire át tudod utalni a pénzedet és így nem tudod elkölteni pl. egy egyszerű kártyás vásárlás esetén. Az otp-nek nem volt ilyenje, amíg náluk vezettem számlát, így lekötögettem mindig, annak is hasonló a lényege, de így nekem valahogy sokkal kényelmesebb a megtakarítási számlával.

Át lehet tenni rá a megtakarítást, amit szeretnél félretenni, ez minimálisan kamatozik, illetve ezen belül célokat lehet felvinni és felosztani, hogy milyen arányban kerüljenek ezen célokra az összegek. Ez csak neked segíthet esetleg, rövidtávú célokat szabni és tartani magad ezekhez. Én ezt a funkciót nem használom.

2018. febr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én használom ezt a funkciót a K&H-nál. A netbankban megtudtam kötni a szerződést, be sem kellett menni a bankba, két nap múlva megnyílt. A lényege az, hogy tudsz célokat megadni pl. nyaralás kell rá mondjuk 200.000 Ft 12 hónap múlva. Akkor kiszámolja, hogy mennyi az a havi összeg amennyit fére kell tenned, hogy meglegyen. Ezt be tudod állítani rendszeres átutalásnak, hogy pl. amikor megkapod a fizetést vezesse át ide, és akkor ezen gyűlik. Közben tudod nézni folyamatosan, hogy hány százalékon állsz, stb. Kamatot is fizet rá, a K&H-nál attól függően, hogy mennyit utalsz rá havonta kb. 0.2-0.4%/év, amit minden hónap végén megkapsz. Ha össze jött a pénz akkor vissza tudod tenni a folyószámládra és onnan tudod felhsználi. Igazából olyan óriási előnyt nem látok benne. De legalább tudod követni, hogy állsz és nincs + költsége. Én használom azért.
2018. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!