Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Utalás visszamondása de a...

Utalás visszamondása de a pénz nincs sehol?

Figyelt kérdés
(Kedden utaltam) 2018.02.20-án, tegnapi nap folyamán vissza mondtam az utalást, mert még mindig nem ért oda. Nem írták jóvá, de az én számlámról meg le terhelték az összeget. Ezt az összeget mikor kapom én vissza ha az utalást én mondtam le ?

2018. febr. 24. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Bankod hívtad már?
2018. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam bent személyesen a banknál, de ott elküldtek hogy az Internetbankomba nézzem meg... Várok hátha hétfőre jóvá írják vissza a számlámra, ha nem akkor be kell menjek újból.
2018. febr. 24. 13:18
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Hívd fel őket! És válts bankot!
2018. febr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem lehet hogy rossz számlára ment


Amugy az utalt összeget alapbol nem is vonja le a bank az egyenlegből amig el nem megy az utalás.


Szoval ha pl 100 ezer az egyenleged es utalsz ebbol 20 ezret, amig az utalás nem teljesul addig te 100 ezerből gazdalkodsz es nem 80 ezerből.

Ill ha csak pl 10 ezred van a számlán es utalasi megbizast adsz 20 ezerről, addig nem is teljesiti a bank mig jováirásod nincs ha nincs folyoszamla hiteled

2018. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"(Kedden utaltam) 2018.02.20-án, tegnapi nap folyamán vissza mondtam az utalást, mert még mindig nem ért oda."


"Tegnap voltam bent személyesen a banknál, de ott elküldtek hogy az Internetbankomba nézzem meg"


Ha tegnap a bankodból elküldtek, akkor szerintem mégsem vontad vissza az utalást.

Kedden mikor utaltál? Banki időszakban vagy du. 4 óra után? Mert ha banki időszakban, akkor azonnal elment az utalás, azt nem tudod "visszamondani", csak a bankon keresztül viszahívni (chargeback)

Nézd meg pontosan az internet bankban, hogy mikor, hova, milyen számlaszámra utaltál - az is lehet, hogy tévesen írtad és a másik fél azért nem kapta meg.

2018. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedden délután utaltam. Az utalás 2 napja csak " Pendingelt". Akkor vissza mondtam az utalást (tegnap) és át utaltam a pénzt gyorsított utalással ami még nem ért át, de az előző pénzt amit utaltam legelőször azt hozzám érkezett vissza. Szóval egyszerűsíteném.


(Kedden utaltam normális utalásba) 3Munkanap maximum(délután 5körül). 2napja csak " pendingelt" azaz folyamatban az utalás. Pénteken meg néztem még mindig. Szóval azt vissza mondtam ( charge back ).

Utána utaltam egy újat gyorsított utalással ( Még pénteken 4órakor de nincs jóváírás már szóval nem kapta meg a pénzt. )

De amit utaltam elsőnek én Kedden, azt a pénzt én nem kaptam még vissza..

2018. febr. 24. 16:05
 7/13 anonim ***** válasza:

"Utána utaltam egy újat gyorsított utalással ( Még pénteken 4órakor de nincs jóváírás már szóval nem kapta meg a pénzt. ) "


Persze, hogy nem kapta meg a pénteki utalást, hiszen csak BANKI IDŐSZAK ALATT megy át az utalás. Pénteken du 4 órakor hiába utaltál - az majd csak hétfőn reggel fog megérkezni.

Már ha egyáltalán belföldi utalásról beszélünk és nem külföldre utaltál.

2018. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Külföldiről utaltam Magyarra.

De az a pénz amit Kedden utaltam és Chargeback-oltam az még a levegőben van..

2018. febr. 24. 17:19
 9/13 anonim ***** válasza:

Sikertelen utalás esetén le sem vonja a bank az egyenlegből az összeget.


Ez nem ugy megy hogy addig amig nem megy el az utalás, félretesz a bank a pénzedből.

2018. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon úgy látszik, hogy tartogassák a pénzt, el utaltam egyből le vonták, utána "pendingelt" 3 napig, 3 nap után chargebackot kértem de még nem kaptam meg...
2018. febr. 24. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!