Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi ez a Fundamenta LTP, megéri-e?

Mi ez a Fundamenta LTP, megéri-e?

Figyelt kérdés

Sziaasztok bocsi ezért a kérdésért, ha elég buta lesz, de ugye néztema honlapot és hogy pl 4.2 évig fizetek havi 5 ezret, + állami támogatást is kapok, akkor 4 év után megkapom az összeget?

De valamit vissza is kell fizetni?

Vagy hogy megy ez, valaki írja már le hogy megértsem, mert a napokban kezdtem el ezen gondolkozni, hogy én is teszek egy lépést e felé...

Csak nem tudom hogy megéri-e...

Amugy tudom hogy ezt albérletre nem tuom felhasználni, de használt lakásra fel?

Ha csak a fele lenne fundamenta összeg, a másik felét meg törleszteném még pl a lakás tulajdonosnak...

Vagy nem tudom eskü, hogy 4. év után mennyit kapok, ami az enyém és mennyit kellene visszafizetni.


Köszi, ha valaki jól elmagyarázza nekem. ;)

24N



2018. febr. 24. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Most csak nagyvonalakban mondom el:

fizetsz havi 10 ezret, az évi 120 ezer ft, ehhez ad az állam még 72 ezret, az 192 ezer ft (mondjuk 200 ezer), 4 év alatt összesen 800 ezer ft-od lesz. ezután csak lakáscélra lehet felhasználni a pénzt: felújítás, használt lakás vásárlás, stb- de az igazság az, hogy ennyi pénz még egy önerőhöz sem nagyon elég, ugyanis a lakásvásárlásnál minimum 20 % önerővel kell rendelkezned.

Hogy érthető legyen: egy 5 milliós lakás/ház megvásárlásáshoz min. 1 millió ft-al vagy annak megfelelő fedezetttel kell rendelkezned (önerő)

2018. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Emellett az állami támogatás az éves befizetés 30%-a, nem fix 72.000 ( az a maximum amit ad az állam ( azért ajánlják a havi 20.000-es több ltp nyitást boldog-

boldogtalanra ) .


Havi 10.000 esetében azzal együtt éves 156.000 Ft lenne nem 192- 200.000 Ft (minusz nyitasi és tranzakciós, kiutalási ktg.)

2018. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Befizeted a pénzt, kapsz hozzá az államtól ajándékpénzt, esetleg még kicsike kamatot is, aztán ha lejár az ideje, akkor lakáscélra felhasználhatod az összegyűjtött pénzt. Tehát nem fogják a kezedbe nyomni, hogy menj és költsd el.
2018. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

rendben köszönöm szépen, így már értem :)

akkor végülis semmi értelme nincs ha a legkisebb összeget fizetem be, legrövidebb idejig...:/

2018. febr. 25. 10:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Fundamentának akkor van értelme, ha a maximumot, 20 ezret teszed be és 4 év múlva Isten bizony lakást tudsz/akarsz venni belőle - vagy felújítani.

Meg akkor is jó, ha hitelt akarsz felvenni - ilyenkor "előny" lehet, ha már van Fundamentád.

2018. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Legjobban a havi 20 ezer éri meg 4 évre, de ha csak a legkisebbet tudod fizetni és tudod, hogy szükséged lesz rá, akkor az is megéri, mert lényegében ingyen pénzt kapsz hozzá az államtól.
2018. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden év végén az állam hozzád vág 72e Ft-ot. Ennyit kamatban nem hinném, hogy látnál egy év alatt főleg kisebb összegű megtakarításnál. Szerintem jelenleg az egyik legjobb megtakarítási mód, egy hátulütője van, hogy csak lakásvásárlásra és felújításra tudod felhasználni, de erről a googleben tudsz keresni.


Én anno kettő darab 20e Ft-os LTP-t kezdtem el fizetni a Fundamentánál, jelenleg is fizetem őket, de már túl vagyok a 4 éven (folytathatod, ha lejár az időszak).


Tehát a 20e Ft-os megtakarítás 48 hónapos futamidőre a következőként fog alakulni:


Összes saját befizetés: 960e Ft

Állami támogatás: 288e Ft (!)

Betéti kamat: 81,5e Ft


Tehát a 48 hónap végére lesz pontosan 1 329 504 Ft megtakarításod. Azért az már nem rossz, főleg, hogy az állam teszi rá a támogatást, meg kapsz betéti kamatot is. Ez után választhatsz, hogy fizeted tovább, vagy kiveszed, vagy esetleg kérsz hozzá lakáskölcsönt is. Mondjuk az utóbbit szerény véleményem szerint érdemesebb körültekintően megválasztani, más bankok jobb feltételek mellett tudnak hitelt adni (pont a héten néztem).


Egyébként visszafizetni nem hinném, hogy kell bármit is. Az albérletnél meg egy fokkal jobb az (meg talán kisebb havi összeg is) ha a saját lakásod megvásárlásánál hitelt veszel fel és azt törleszted. Nekem a személyi bankár a Fundánál ezt javasolta, de van is benne valami.


De amúgy mindegy mennyit kezdesz befizetni, csak csináld. 24 éves vagy, időben vagy. Bárcsak én is akkor kezdtem volna el ezen gondolkozni, amikor még annyi idős voltam mint te. Ha van munkád és esetleg meg tudod oldani hosszú távon, hogy xy összeget fizess LTP-re, akkor csak javasolni tudom! Én jelenleg 30 éves vagyok, ha minden jól jön jövőre jutok el a lakásvásárlásig. Még szülőkkel lakom, viszont az utóbbi 5 évben annyi pénzt félre tudtam tenni, amit egy albérletben nem lettem volna képes. Bár mindenki máshogy mérlegeli a dolgokat, van aki már a huszas évei kezdetén elmegy albérletbe, nekem fontos az, hogy legyen egy saját kéglim, így inkább gyűjtögetek.

2018. márc. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és még valami. Ha valamit rosszul írtam, kérlek javítsatok ki, félrevezetni nem szeretnék senkit.
2018. márc. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jól írtad. Nekünk pont a ház vásárlás előtt járt le 2 LTP szerződés. A legrövidebb időre volt kötve de így is több, mint 600 ezret nyertünk vele. Aztán vettünk fel hitelt is a vásárláshoz (nem a lakástakarékosat! Sokkal jobb hitel volt a piacon más banknál)

Aztán most a hitel mellett maradt még egy kis havi pénzünk, így nyitottunk 4 új LTP-t. Pár év múlva ebből fogjuk a hitel nagy részét visszafizetni. Jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy a hitel költsége, azaz a kamatok kb havi 14 ezer forint, miközben az 4 db LTP az állami támogatás miatt havi 24 ezres nyereség. Magyarul havi 10, évi 120 ezres nyereség van a hitel felvételen nekem mint ügyfélnek. Ingyen ebéd nincs, de ezt most az állam fizeti tulajdonképpen.


Megdöbbentő, hogy ilyen lehetséges. Először én sem hittem mikor erről hallottam. De aztán alaposan kiszamoltam mindent és tényleg lehet tulajdonképpen negatív kamatra kihozni a hitelt.


De vigyázat!! Ez csak addig működik amíg van LTP és amíg ennyire rekord alacsonyak a lakáshitel kamatok.

2018. márc. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó le a kalappal!


Én is 24évesen kötöttem az LTP-m😊 6 évre mert azt gondoltam ekkorra már lesz mibe beleforgatni. Sajnos ez nincs így. Idén fog lejárni és még maximális összeggel is édes kevés az a pénz ami összegyűlik pedig erre az állami támogatás tényleg a legmagasabb és nagyon jó,hogy kapom,de 2millió házvásárlásra semmi.:( Szóval azt tanácsolom,minél többet tegyél félre. Én nagyon rámentem a biztonságra. Most meg azon morfondírozom,hogyan csinálhatnék ebből több pénzt...

2018. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!