Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csak én tartom butaságnak a...

Csak én tartom butaságnak a hitelt?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért de én nem szimpatizálok a hitellel.Én úgy gondolom hogy amit kifizetnék törlesztőre azt félre is rakhatom,és ha nagyon muszáj hozzá is tudom nyúlni,a félre rakott összeghez.És ha kirúgnak a munka helyemről akkor ott vagyok (rosszabb esetben) 5-6 évnyi hitellel,munka nélkül.

A szüleim is előszeretettel veszik föl egymás után őket.Amint lejár az egyik jön a másik és hónap végén jön a "nincs pénzünk" duma".

Csak én nem szimpatizálok a hitellel?

Vagy ha ez egy jó dolog akkor megköszönném annak aki elmagyarázza miért jó a hitel.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



#fizetés #lakáshitel #hitel #szabadfelhasználásúhitel
2018. febr. 25. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

A hitel egy üzleti befektetés. Rengeteg befektetéshez tőke kell - azonnal. Cseszheted, hogy havi x ezret félre tudsz tenni ha a vágyott befektetéshez 3 millió kéne...


A bajok ott vannak, amikor az emberek olyan dolgokra vesznek fel hitelt aminek semmilyen érdemi megtérülése nincs.

Egy lakásnak pl. van, az, hogy van hol laknod, nem kell bérleti díjat fizetned és fedezetként szolgálhat adott esetben. Míg egy plazmaTV-nek semmi haszonteremtése nincs.

2018. febr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Ahogy az előző is írja, nyilván nem mindegy mire veszed fel a hitelt:

Hasznos a hitel:

-lakásvásárlás, hogy legyen hol lakni, ami akár olcsóbb mint a lakásbérlés. Vagy épp ki lehet adni több pénzért.

-meg kell javítani sürgősen a fűtést, hogy télen ne fagyjunk meg.

-új gép, jármű stb. kell a vállalkozásba, ami majd hozza a pénzt

-diákhitel, hogy legyen pénz pl. a tandíjra, albérletre


Kevésbé hasznos:

-felesleges luxuscikkek, új TV, telefon (amikor még a régi is bőven megteszi)

-vadiúj "luxusautó", ami után kb. alig marad pénz a benzinre

-karácsonyi ajándékra, buliszervezésre

-havi túlköltés finanszírozására (pl. a hitelkártya, folyószámlahitel folyamatos görgetése)


Lényégeben akkor hasznos, ha az rövid/hosszú távon közvetlenül vagy akár közvetve megtérül.

2018. febr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem attól függ mire veszed fel. Nekem diákhitelem van, de én nem bántam meg így utólag se. Elvégezhettem így a kinézett szakomat és keresek vele annyira jól, hogy nem jelent nagy gondot a havi törlesztés. Meg még kb 2 év és letudom. Viszont arra nem venném fel, hogy akkor vegyek egy új TV-t vagy elmenjek nyaralni. Szerintem az ilyen sokkal rosszabb, meg mikor hitelt vesznek fel a hitel kiegyenlítésére. Van amikor jól jön a hitel, de csak ha előtte végig is gondolja az ember, hogy tudja-e aztán fizetni vagy nem-e jár jobban ha gyűjtöget rá fél évig. Sajnos az emberek többsége azért fürdik be a hitellel mert hülyeségre veszik fel teljesen meggondolatlanul.
2018. febr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Hitelt felvenni a hitel kiegyenlítésére nem feltétlenül rossz dolog, ha az új hitelnek kedvezőbbek a költségei.
2018. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Csak ha hitellel akarnak hitelt kiegyenlíteni könnyen spirálba kerülnek vele, azért nem tartom túl jó ötletnek. Inkább azért vesznek fel plusz hitelt mert a meglévőt is nehezen fizetik és ezzel próbálnak javítani a helyzeten, sajnos nem feltétlen kedvezőbb hitelra akarnak váltani ezzel.

Van igazság abban is amit te írsz, csak én eddig olyan eseteket láttam akik még rosszabb helyzetbe sodorták magukat a hitellel fizetett hitel miatt, egy barátnőm a házát is elvesztette az adósságspirálja miatt.

2018. febr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem feltétlen rossz dolog a hitel, hiszen a segítségével időt spórolsz meg és több hónapos (netán éves) gyűjtögetés helyett azonnal élvezheted a kiszemelt dolgot, amit esetleg már meg se tudnál venni, mire összegyűlik a pénzed, mert lehet, hogy eladták másnak, vagy kifutott a termék.

Nagyon fontos, hogy jól átgondold, mekkora törlesztőrészletet tudsz bevállalni, amit akkor is tudsz fizetni, ha 2-3 hónapig nem lenne munkád. Illetve létezik hitelfedezeti biztosítás is, ilyenkor a biztosító munkanélküliség, betegség, baleset miatti tartós keresőképtelenség esetén akár egy évig is fizeti a törlesztődet.

2018. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ mire veszik fel. Egy lakáshitelnek pl. van értelme, de tv-re vagy utazásra felvenni értelmetlen
2018. febr. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Értem mire gondol a kérdező, én is csak röhögök, amikor a sok melegítőnadrágos proli sorba áll a Tescoban LCD tévés hitelért úgy, hogy ők sem tudják miből fizetik ki.


De hitelből is sokféle van, vannak helyzetek, amikor nem hülyeség. Tegyük fel, hogy rendelkezel a megvásárolni kívánt áru fedezetével, de megveheted 0%-os THM-re is. Akkor a saját tőkéd tovább fial (befektetheted, élvezheted a hozamait), miközben pörgeted ki a hiteledet.


Ezen kívül - ahogyan többen is írták - a hitel alapvetően egy befektetési eszköz: értelmesebb emberek olyanra veszik fel, amitől megtérülést várnak, sőt, kiszámolják, hogy ha bejönnek a számítások, akkor a kamatveszteség kompenzációján felül plusz profitot is hoz. Pl. villanyszerelő vagy és házhoz akarsz menni a megrendelőhöz. Ehhez kell egy autó, amit nem biztos, hogy egyben ki tudsz csengetni, kénytelen vagy hitelből venni, de ha szorgalmas vagy és sokat dolgozol, akkor viszonylag hamar megtérül.


Abban alapvetően igazad van, hogy az áruhitel meg a folyószámlahitel hülyeség, mert többnyire felesleges, nélkülözhető dolgokra veszik fel az emberek. A hitel egy eszköz, amit értelmesen kell használni, nem agyatlanul, és akkor nem is olyan rossz dolog.

2018. febr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Vagy pl. ott a hitelkártya, 45 napon belül visszafizeted, akkor nincs kamat és 4%-ot visszaadtak a vásárlásokból, első évre ingyenes volt.


Házfelújítás előtt voltam, 2m Ft megvolt már rá, de mindent hitelre fizettem ki. Kamat 0,00Ft, míg ők fizettek nekem 80e Ft-ot, a tankolásból is visszajött 1200Ft havonta 12 hónapon keresztül, testvéreméknél is volt építkezés 200e onnan is jött (ez már a felezés után), ruháink 4%-a szintén visszacsordogált...


Letelt az ingyenes 1 év a kártyára, akkor meg szépen megszüntettem. Én ezen a hitelen 1 év alatt 400e Ft felett takarítottam meg. Igaz ráment 2*10 percem a Bankban, ami hazafele pont útba esik, nekem megérte, más szerint ez "fillérbaszás"!

2018. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Lakáshitel és a diákhitel éri meg.
2018. febr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!