Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autót szeretnénk a vőlegényemm...

Kitsu kérdése:

Autót szeretnénk a vőlegényemmel vásárolni, nagy valószínűséggel hitelre/lízingre. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Nekem 2 éves (amiből 14 hónap van még) munkaszerződésem van, amire a bank nem adja meg a hitelkérelmet. Kezesként nem tudom a vőlegényem bevonni csak a jogosítvány miatt. Mi ilyenkor a teendő, megadja a bank a lízingre a kérelmet, vagy más opció mi lenne?

Mellesleg 1-1,2 milliós kocsiról lenne szó.



2018. febr. 28. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:

"Mi ilyenkor a teendő?"


1.- lejjebb adjátok az igényeiteket.

2.- elkezdtek gyűjteni és kp-ra veszitek meg a kocsit


"Kezesként nem tudom a vőlegényem bevonni csak a jogosítvány miatt."

Ezt a mondatot meg nem is tudom értelmezni - mire gondoltál?

2018. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy nekem nincs jogosítványom, de én nevemre kell kocsit venni, mert neki nincs fix jövedelme, tehát ő a használó, a kezes jelen esetben.

Ha pedig hitelhez folyamodnánk, nekem kellene a hitelhez egy másik "segítség", például családtag akinek van határozatlan idejű szerződése, fix jövedelme.

2018. febr. 28. 12:48
 3/5 anonim ***** válasza:

" én nevemre kell kocsit venni, mert neki nincs fix jövedelme...

Ha pedig hitelhez folyamodnánk, nekem kellene a hitelhez egy másik "segítség", például családtag akinek van határozatlan idejű szerződése, fix jövedelme."


Nos, szóval úgy akartok venni egy kocsit 1 millióért, hogy Neked van még 1 év stabil jövedelmed, a "vőlegényednek" meg nincs is fix jövedelme.

Ezért még egy embert be kellene vonni a hitelfelvételbe.

Csak csendben és halkan kérdezem:

1.- ha letelik az 1 év (14 hónap), akkor miből fogjátok fizetni a kocsi törlesztőjét?

2.- gondoltál-e már arra, hogy mi van akkor, ha a kocsi megvétele után a barátoddal összebalhéztok és lelép a kocsival? Akkor ott maradtok ketten is az 1 milliós adóssággal, kocsi meg sehol. A hitel meg a te vagy családtagod nevén.

3.- és arra gondoltál-e, hogy a kocsi megvételével nem csak a havi 20-30 ezer ft törlesztőt veszed a nyakadba, hanem legalább annyiba kerül a havi fenntartása is az autónak - már ha nem akarjátok az udvarba beállítani benzin nélkül. Tehát minimum plusz 50 ezer ft kiadás - bele fog ez férni az életetekbe úgy, hogy a párodnak nincs rendszeres jövedelme?

Kérlek, csak annyit tegyél meg, hogy elgondolkodsz ezen.

Az én tanácsom: ÍGY NE VEGYÉL AUTÓT!! Ha annyira szeretnétek, spóroljatok össze 3-400 ezer ft-ot, vegyetek valami olcsó autót és aztán mehettek vele felfelé, egyre jobb és jobb autót véve.

2018. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért nem vesztek olyat, amire van is pénzetek?
2018. márc. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a teendő, hogy egyelőre felejtsétek el. Ne vegyetek semmilyen kocsit, mert nincs rá pénzetek.
2018. márc. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!