Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy ismerősöm szerint, abban...

Egy ismerősöm szerint, abban az időben amikor a rettegett deviza alapú hiteleket felvették az emberek, a nagy bankok, mint az OTP, az Erste, a K&H . Stb. nem is kínáltak egyáltalán forint alapú hitelt. Tényleg így volt?

Figyelt kérdés
Igaz ez az állítás? Kérem csak azok írjanak, akik tapasztalatból beszélnek!

2018. márc. 5. 17:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Épeszű ember nem kalkulál azzal , hogy a duplája lesz a törlesztő...."


Hát aki még a dupláját se tudná fizetni az nagyon durván felelőtlen. Pláne a jelenlegi kamat környezetben igaz ez.


És igen, mi simán tudnánk a 3-4-szeresét is fizetni. Tulajdonképpen most is annyit fizetünk csak most az összeg nagy része LTP-be megy, hogy majd tudjunk előtörleszteni. Ha nagy emelés lenne akkor LTP helyett a hitelbe közvetlenül fizetnénk. De fix hitel miatt emelés kizárt!



És hogy akkor mégis minek a hitel? Mert nem volt elég pénzünk és szükségünk volt rá. Viszonylag kevés(5 millió) hitelt vettünk fel, 30 évre, így csak 20e körül van a havi törlesztő.

2018. márc. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Értem.


Mi a fent említett 3 milliót vettük fel svájci frankban

7 évre , 2 LTP beletörlesztéssel.

A törlesztő állandóan ment fel , úgyhogy inkább előtörlesztettünk 4,5 milliót .


Sok a 20 év futamidő , addig még sok minden fog történni , a dupláját fogjátok visszafizetni.

Egy biztos : átlagemberként nem nagyon éri meg hitelt felvenni , kivéve ha beruházásra fordítod ( nem saját házra gondolod ).

A bankban megígérnek mindent , aztán meg perkálhatsz.

Sajnos.

2018. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezt kinek írtad, mi 30 évre vettünk fel most 5 milliót. Ezért csak 20e körüli a havi törlesztő.

Dehogy fogjuk a dupláját fizetni. Ez fix forint hitel, nem deviza!


Még jobban is járunk majd mintha kp vettük volna mivel az LTP-vel elérhető haszon több százezerrel több mint a hitel költsége. Magyarul még akkor is megérte volna hitelből venni ha egyébként lett volna rá pénzünk!

2018. márc. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem léteznek fix törlesztőjű hitelek , pár évig lehet fix a törlesztő , utána változik a törlesztő összege , kamatperiódusonként , ez pontosan le van írva a szerződésben.A bank a jegybanki alapkamathoz köti a törlesztőt ( meg még más szempontjai is vannak ) , ha az változik , akkor a bank is módosít...

A 30 év nagyon sok , az , hogy mennyit kell visszafizetni , az a 30 év végén derül majd ki , nem az elején.Minél hosszabb a futamidő , annál nagyobb a bank haszna , ezért szeretik az embereket a hosszú futamidőre rábeszélni.

Harminc év alatt biztos hogy lesz változás a gazdaságban , ennyire előre nem lehet tervezni.

Gondolj bele: 1988 - ban harminc éve milyenek voltak a viszonyok - , mások voltak a tulajdonviszonyok, 30 e Ft. volt egy fizetés , és kétszázezer volt ugyanaz a lakás , ami ma 12 millió...

Ha megnézed a történelmet , hitelre minimum 50% a kamat , a teljes futamidőre , de 20-30 évre ez simán 100%.

Az adókedvezményekről meg annyit : egyik évben vannak , aztán változnak a törvények , és nem biztos , hogy igénybe tudod őket venni.

20-30 év múlva nem lesz forint , lehet , hogy EU se lesz , senki sem tudja , hogy milyen viszonyok lesznek....

2018. márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Milyen adókedvezmény?! Az LTP nem adókedvezmény. Azt nem mondtam, hogy 30 évig akarjuk fizetni, ezt te költötted hozzá. :)

Ha figyelmesen olvastad, akkor írtam hogy több LTP fut párhuzamosan. Valóban nem fix 30 évig, de nem is kell. Elég ha addig fix mire lejárnak a lakástakarékok.

De egyébként 10-20 évre is lehet fix forint hitelt kapni csak picivel drágább a kamat és nekünk nem volt rá szükségünk mert ezt a kevés hitelt LTP-bol előtörlesztéssel rendezzük majd.


A 30 évet pedig én kértem. Dehogy beszéltek rá bármire is, ezt se értem honnan szedted. Pont azért ilyen sok, hogy minimális legyen a havi törlesztő. Így több pénzünk marad LTP-t fizetni. 100 Ft-ra egy év alatt fizetek 3,45Ft kamatot. 4 év alatt 13,8 Ft. LTP esetében 100 forintbol 4 év alatt 130 plusz némi kamat lesz. Azaz látszik, hogy jobban megéri a pénzt inkább LTP-be tolni a törlesztő helyett. Ne ezért 30 év. Gyakorlatilag viszont jóval rövidebb idő a cél.


Tudom mit csinálok, alaposan elolvastam a szerződést, osztottam szoroztam és szerintem igencsak előnyösen sikerült megoldani. :)

2018. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#10 A deviza veszteségekre a bankoknak biztosításuk volt a régebbi hírek szerint, Igaz ez ??
2023. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16: nem biztosítás, hanem különböző swap ügyletek fedezték a kockázatot. De egyébként teljesen mindegy, hogy a bank mennyire járt jól, az adósra az vonatkozott, ami a szerződésben le volt írva. Azt meg az egységsugarú panelproli nem tudta értelmezni, ezért vakon aláírta, az eredmény pedig az lett, ami.
2023. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
Van valahol infó arról, hogy egy 5 évvel ezelőtt felvett, 5 éves kamatperiódusú lakáshtitel törlesztője mennyit emelkedett idén? Kíváncsi vagyok, de nem találok ilyen összehasonlítást.
2023. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!