Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen formában érdemes...

Milyen formában érdemes lekötnöm 1 millió forintot rövidebb távra?

Figyelt kérdés

Maximum 2 év. Egy millió forint feletti összeg van a kártyámon és zavar, mert (talán tévesen) úgy érzem, hogy vannak biztonsági kockázatai, ha nagyobb összeget tartogatok rajta.


K&H banknál vagyok.



2018. márc. 6. 05:27
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
ha mindenképpen lekötni szeretnéd, akkor legyen egy gyorsan hozzáférhető kisebb lekötés és legyen egy lassabban hozzáférhető magasabb kamatozású lekötés
2018. márc. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem szempont a kiemelkedő kamat/hozam, akkor én egy elkülönített megtakarítási számlát javasolnék.

Ennek előnye, hogy két kattintással ingyen át lehet rá vezetni tetszőleges összeget a főszámláról, és ehhez a kártyával nem lehet hozzáférni. Nem tudom, a K&H-nak van-e ilyen konstrukciója, de a legtöbb banknak van. Általában olyan 0,5% szokott lenni a kamat.


Ha kicsit több kamatot szeretnél, akkor ajánlom a Cetelem megtakarítási számláját. Ennek kényelmetlensége, hogy csak telefonon tudsz átutalni róla a bankszámládra, illetve nincs elektronikus felület. De ettől még nem rossz, és 1,50%-os kamatot fizet, ami a mai kamatkörnyezetben nem is olyan ijesztő...

2018. márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Állampapírba is teheted, azt kártyával is meg tudod venni, ha nyitottál kincstári számlát, és kérted hozzá a webes hozzáférést.
2018. márc. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Igen, csak ott a visszavezetésnél felszámolják a 0,3%-os tranzakciós illetéket.
2018. márc. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megnézed a bankod oldalán és a netbankban milyen lekötések vannak, ha lekötöd, akkor nem tudják levásárolni a kártyáddal, napi limitet is állíthatsz be.


Nekem pl. a Gránitbanknál 2% felett kamatot adnak és pár kattintás a lekötés, ha kell a pénz pár kattintással feltöröm egy részét a betétnek és máris használom a kártyával.


De más banknál is hasonló.

2018. márc. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Úgy döntöttem bemegyek a bankomba és elmondom a gondjaimat aztán megkérdezem, hogy milyen lehetőségeket tudnak nyújtani. Ez már egy jó kiindulási alap lehet. Kapok egy képet az ilyesfajta szolgáltatásokról, így már lesz legalább valami minimális rálátásom.

2018. márc. 6. 16:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudtak valamit ajánlani?
2018. márc. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia! Nem mentem be a bankba végül, a neten néztem meg, hogy milyen lehetőségeim vannak. Forint alapú lekötött betét, 0.01% kamattal. Azért az 50 forintért nem kötöm le.
2018. márc. 14. 19:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezért javasoltam a Cetelemet. Kevesen ismerik ezt a konstrukciót, mert mindenki csak a hülye áruhitelükről ismeri őket, de jelenleg ez a legolcsóbb megtakarítási forma.

1 milió forint napi kamatozással, éves 1,51%-os kamattal számolva HAVONTA 1062Ft, ha levonjuk a kamatadót is. Nyilván évente 12000Ft sem egy egetrengető nyereség, de a semminél több, és teljesen ingyenes a használata. Igaz, a beutalás költségét a K&H-nál meg kell fizetned, de azt akkor is meg kell, ha befektetési alapba teszed...

2018. márc. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!