Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-nél van lehetőség arra,...

OTP-nél van lehetőség arra, hogy a számlámon pénz mozgás esetén ne SMS-t kapjak hanem mondjuk a smartbank alkalmazásra jöjjön egy értesítés?

Figyelt kérdés
A legtöbb üdítő és/vagy kávé automatánál már tudok a mobilommal is fizetni, de egy 60ft-os kávé után mindig bukok 25 forintot, mert sms-t kapok a vásárlásról. Ezt a költséget szeretném megszüntetni.

2018. márc. 8. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos push értesítés az OTP-nél nincs, viszont azt be tudod állítani a netbankban a kártyakontroll paramétereknél, hogy csak bizonyos összeg felett küldjenek értesítést.

Én pl. a beérkező utalásoknál is 5000Ft-ra állítottam, így nem küldenek 25 forintért SMS-t arról, hogy jóváírtak 12Ft kamatot :-)

2018. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha sokat vásárolsz a kártyával, akkor arra van lehetőséged, hogy előfizetsz talán 299Ft-ért arra, hogy "ingyen" kapod az SMS-eket. Ehhez megfelelő számlacsomag is kell.

De tényleg szomorú, hogy az állítólag rettentő innovatív bankunknál nincs ilyen 21. századi lehetőség.

2018. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nincs lehetőség, hiszen így van mire hivatkozva lehúzni az ügyfelet. Nyilván az SMS küldés sem kerül a banknak annyiba, amennyit felszámol érte, de legalább ott mutogathat a mobilszolgáltatóra, hogy miatta kell fizetned. Ha lenne push értesítés, nehezebb lenne megmagyarázni, mire fel kérnek érte pénzt.
2018. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A világ legnagyobb lehúzása az SMS díj amúgy. Még egy mezei lakossági előfizetésnél is ma már ingyen van, de a vállalati csomagoknál még inkább, mert senki nem használja a FB Messenger, Viber, Whatsapp és egyéb alkalmazások korában.
2018. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az elsőnek: Átnéztem a netbanknál a beállításokat, de nem találtam ilyet. Leírnád, hogy pontosan hol találom ezt?
2018. márc. 8. 16:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Igénylések / OTPdirekt / Mobiltelefonos szolgáltatás.


Itt látod a számládat (vagy számláidat), mindegyikhez be tudod állítani, milyen SMS értesítéseket kérsz. (Módosítás gomb, ha már eleve van aktív szolgáltatásod.) Kártyakontroll és Számlakontroll esetében is megadható egy limit, ez alatt nem fog SMS-t küldeni.

2018. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Belépsz, és jobb felül az időzár alatt van egy Beállítások menü. Katt. Megkeresed az "OTPdirekt mobiltelefonos szolgáltatások karbantartása", és alatta "Igénylés, beállítás" gombra katt. Utána megkeresed a Kártyakontroll részt, rákattintasz alatta a Módosítás-ra. A feljövő ablakban bepipálod az Értesítési limitet, átkattintod a Minimális értesítési limitre, és beírod a limitet (pl 5000), végül a kis ablakban a Módosítás gombra kattintasz.
2018. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Én pl. a beérkező utalásoknál is 5000Ft-ra állítottam, így nem küldenek 25 forintért SMS-t arról, hogy jóváírtak 12Ft kamatot :-)"


Én a bejövő utalásról egyáltalán nem kérek SMS értesítést mert minek? Egy forintot se ér, anélkül is tudom melyik nap kapok fizetést, mást meg nem igazán szoktam.

2018. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért az 5000-et nem javaslom beállítani, mert ha ellopják a paypass-os kártyádat, akkor azért párszor 4ezerrel le tudnak nyúlni, mire észreveszed másnap. Lehet, hogy visszakapod a pénzt, de elég macerás. Csak ötlet.
2018. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2018. márc. 9. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!