Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért és milyen cím alatt...

Miért és milyen cím alatt vesz le az OTP aprópénzeket a számlámról?

Figyelt kérdés
Mindig arra kapom fel a fejem, hogy az egyenlegem utolsó számjegyei módosulnak. Arra már sikerült rájönnöm, hogy a limitmódosítás 20-22 Ft. De mik azok a 2-3, alkalmanként 24 forintok, amivel megrövidítenek úgy, hogy a számlatörténet sem tünteti fel?
2018. márc. 14. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet utalásnál tranzakciós díj (0,03% ): pl. 5 ezer ft utalásánál 15 ft.
2018. márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kimondottan utalni nem utaltam, repjegyet vettem, AliExpress-ről rendeltem és PayPass-szal fizettem. Semmi más nem történt (elméletben), ezért idegel.
2018. márc. 14. 22:21
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Számla- és kártyakontroll SMS díja is kb ennyibe kerül. Mondjuk azt hó végén szokták egyben levonni.
2018. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Mégvalami: ha kártyával vásárolsz devizában (azaz nem forint alapon), akkor először zárolja nagyjából az összeget és az elszámoláskor, pár nappal később emeli le a pontos összeget az akkori árfolyammal. Ha a vásárlás és a lekönyvelés között emelkedett az árfolyam, akkor többet von le végül, ha csökkent, akkor kevesebbet.
2018. márc. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most fura dolgot fogom mondani, de talán érdemes lenne megnézni a számlatörténeted :)
2018. márc. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincs beállítva SMS felügyelet, mert a SmartBank nekem bőven elegendő, van hogy napi többször is ránézek. Lehet. hogy esetemben az árfolyamkockázat lesz a hunyó, erre nem is gondoltam. Nagyon szépen köszönöm!


Mellesleg lehet, hogy most fura dolgot fogok mondani, de mint írtam a kérdés legvégén, a számlatörténet nem tünteti fel. :)

2018. márc. 14. 23:06
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A számlatörténet csak egyszer tünteti fel, mégpedig lekönyveléskor. Én pl a webkártyámmal vásároltam 2.26USD értékben 03.01.-én, akkor azt írta az SMS, hogy a megmaradt egyenleg 932Ft (csak a vásárlásokhoz teszek át pénzt erre a számlára). Pár nappal később, 5.-én lett lekönyvelve, 533Ft levonással, és 933Ft maradék egyenleggel. Te ebből csak annyit látnál valószinűleg, hogy 01-04 között 932Ft az egyenleged, aztán 5.-én egyszercsak 933Ft-ra változik.
2018. márc. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!