Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel

A kérdés

Miért és milyen cím alatt vesz le az OTP aprópénzeket a számlámról?

Mindig arra kapom fel a fejem, hogy az egyenlegem utolsó számjegyei módosulnak. Arra már sikerült rájönnöm, hogy a limitmódosítás 20-22 Ft. De mik azok a 2-3, alkalmanként 24 forintok, amivel megrövidítenek úgy, hogy a számlatörténet sem tünteti fel?

2018. márc. 14. 21:38  Privát üzenet  

A válaszok
Lehet utalásnál tranzakciós díj (0,03% ): pl. 5 ezer ft utalásánál 15 ft.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. márc. 14. 22:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kimondottan utalni nem utaltam, repjegyet vettem, AliExpress-ről rendeltem és PayPass-szal fizettem. Semmi más nem történt (elméletben), ezért idegel.

# 2/7Időpont 2018. márc. 14. 22:21 Privát üzenet
Koplárovics Béci nevű felhasználó válasza:

Számla- és kártyakontroll SMS díja is kb ennyibe kerül. Mondjuk azt hó végén szokták egyben levonni.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2018. márc. 14. 22:41 Privát üzenet

Mégvalami: ha kártyával vásárolsz devizában (azaz nem forint alapon), akkor először zárolja nagyjából az összeget és az elszámoláskor, pár nappal később emeli le a pontos összeget az akkori árfolyammal. Ha a vásárlás és a lekönyvelés között emelkedett az árfolyam, akkor többet von le végül, ha csökkent, akkor kevesebbet.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. márc. 14. 22:43 Privát üzenet
Lehet, hogy most fura dolgot fogom mondani, de talán érdemes lenne megnézni a számlatörténeted :)

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2018. márc. 14. 22:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nincs beállítva SMS felügyelet, mert a SmartBank nekem bőven elegendő, van hogy napi többször is ránézek. Lehet. hogy esetemben az árfolyamkockázat lesz a hunyó, erre nem is gondoltam. Nagyon szépen köszönöm!

Mellesleg lehet, hogy most fura dolgot fogok mondani, de mint írtam a kérdés legvégén, a számlatörténet nem tünteti fel. :)

# 6/7Időpont 2018. márc. 14. 23:06 Privát üzenet

A számlatörténet csak egyszer tünteti fel, mégpedig lekönyveléskor. Én pl a webkártyámmal vásároltam 2.26USD értékben 03.01.-én, akkor azt írta az SMS, hogy a megmaradt egyenleg 932Ft (csak a vásárlásokhoz teszek át pénzt erre a számlára). Pár nappal később, 5.-én lett lekönyvelve, 533Ft levonással, és 933Ft maradék egyenleggel. Te ebből csak annyit látnál valószinűleg, hogy 01-04 között 932Ft az egyenleged, aztán 5.-én egyszercsak 933Ft-ra változik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2018. márc. 15. 09:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mivan akkor ha nekem van egy sz. Kölcsönöm. Amit havonta vonnak de akkor amikor vonni kéne nem tudják levonni az összeget a számlámról?!
Utaltam külföldi számlámról de most vettem észre hogy valószínű lemaradt a bankszámlám utolsó számjegye megkapom pénzt?
Rendeltem kb 2 hete aliexpressről egy terméket amit rendben le is vont a számlámról. Ma kaptam egy üzenetet, hogy levontak a kártyámról 80.84 SGD-t (kb 15-16 000 Ft). Ezt mire?
Ha 1 milliót szeretnék a számlámról képszpénzben egy összegben kivenni, azt kell jelezni a bankban, vagy egy kisvárosban is van ennyi kp a bankban?
A fundamenta lakáskasszánál mikor kezdik vonni a számlámról a havi megtakarítást?
Entropay számlámról hogy tudom "vissza szerezni" a pénzt? 20 euro-t tettem rá, de hiba volt. Vissza tudom utalni a bankszámlámra?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Banki ügyek, kamat, hitel rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!