Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire lehet velük egyezkedn...

Mennyire lehet velük egyezkedni? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
Otp faktoringnál van a tartozásom, késedelmi kamattal plusz egyéb költségekkel 500 ezer Ft a tartozásom.Ezt havi 10 ezrével fizetem.Már 470 ezer Ft-ot kifizettem, de mire lejár a részletfizetés 800 ezer Ft-ot fogok kifizetni.Szeretném egyben rendezni, de nem ennyit kifizetve.Akinek volt már tapasztalata velük, szerintetek ebből mennyit kellene kifizetnem, hogy rendezzem a tartozásom?
2018. márc. 20. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindig küldenek értesítőt, hogyha egyben rendezd akkor mennyi a tőke, ha nem akkor meg külön kérhetsz erről tájékoztatást. Nyilván akkor a sok éves kamat kiesik.


( Családban 400.000 alap tartozásra 5 év után végrehajtást rendeltek el kamat és költségekkel együtt 1,4 millióra, amire részletfizetési megállapodás született további 7 évre kamatokkal 2,1 millió összegre ( Tőke + kamat) a törlesztés egy átvállalt tartozás kapcsán, most 1 év fizetés után 1 millió 250-en végtörleszthető lenne, amivel kiesne 6-700.000 Ft kamat ).

2018. márc. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem kaptam egyszer sem ilyen levelet, viszont egyszer beszéltem az ügyintézővel aki azt mondta, hogy nekem kell írnom kérvényt abban megjelölni, hogy mennyit tudnék egyben kifizetni és ők vagy rábólintanak vagy nem.Nekem szinte már csak a kamat maradt amit fizetnem kell és nem tudom abból mennyit engednének el. Lehet írok egy kérvényt 200 ezerről de lehet a 100 ezerre is rábólintanának, lehetőség szerint a legkevesebbet szeretném kifizetni.
2018. márc. 20. 09:51
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Kérj időpontot személyes egyezkedésre. Amikor megegyeztetek a végösszegben kérj egy írásos elismervényt, hogy semmilyen tartozásod nincs a bankkal szemben. Ezt saját tapasztalatból írom.
2018. márc. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Mindig lehet egyezkedni. A fizetési hajlandóságot értékelik. Sok szerencsét!
2018. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!