Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így vehetek fel lakáshitelt?

Így vehetek fel lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves Fundamentám, ami most jár le.

Havi 20 ezrével fizettem.


Így a saját befizetés+állami támogatás 2.5 millió ft.


12.5 milliós ingatlant szeretnék megvenni, így a Fundamenás hitel nekem kevés.


Olyat lehet, hogy a 2.5 milliót kérem, hogy utalják ki nekem, ezt fizetem az eladónak én (akár foglaló címen is, legalább így tudok foglalót fizetni) , majd a maradék 10 milliót felveszem bármelyik banktól hitelként.


Ilyet lehet? Ez így lehetséges?


A Fundamentának ez megfelel lakáscélként? Kiutalják nekem, ha nem kérem a hitel részt?


2018. márc. 23. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges. De a fundamentától is fel tudod venni, ha kötsz velük egy újabb szerződést. Egyébként azért kérdezz rá, hogy azt az ingatlant amit meg akarsz venni hány %-kal veszik figyelembe, mert lehet, hogy nem jön ki a matek és akkor több önerőt kell bele tenned.
2018. márc. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet más banki hitelt kérni, nem kötelező a Funda hitelét.


Nekünk otp lakástakarék járt le és mi se kértük a hitel részét. Kellett hitel is, de azt erste bankban intéztük. Tehát ingatlan ára több részből állt: több otp lakástakarék, erste hitel és saját "készpénz".

2018. márc. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!