Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vehetek fel lakáshitelt, ha...

Vehetek fel lakáshitelt, ha már van egy másik lakáshitelem?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy lakást 12m értékben, de nekem csak 9m van. Pár éve vettem fel egy rokonomnak lakáshitelt amit ők fizetnek is lassan 10 éve már. A hitel és a lakás a nevemen van. Most szeretnék én is lakáshitelt felvenni 3 millió hiányzik. A jövedelmem papíron csak 100.000 forint. Felajánlották, hogy vesznek fel nekem ők most hitlet, de csak szabadfelhasználásút tudnak aminek nagyon magas a törlesztője. Tudtok Valami megoldást?

2017. nov. 18. 16:21
 1/8 Carragher_x ***** válasza:
100%
Rendezzétek a valóságnak megfelelően a dolgokat. Vegyék meg tőled a lakást, ami végül is az övéké, vegyenek fel hitelt a hitelkiváltásra, te pedig akkor jóval nagyobb eséllyel fogsz hitelt kapni a saját lakásodra.
2017. nov. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"de nekem csak 9m van. Pár éve vettem fel egy rokonomnak lakáshitelt amit ők fizetnek is lassan 10 éve már. A hitel és a lakás a nevemen van. "


Nem tudom, hogy mennyi hitelt vettél fel, illetve mennyi van még vissza belőle? Egyszerűbb lenne visszafizetni erre a meglévő lakásra a hitelt és utána egy másik lakáshitelt felvenni a frissen megvásárolandóra - persze úgy, hogy azért még maradjon önerő.

Nettó 100 ezerre biztos, hogy nem fognak Neked még egy hitelt adni.


"Felajánlották, hogy vesznek fel nekem ők most hitlet, de csak szabadfelhasználásút tudnak aminek nagyon magas a törlesztője"- ebbe semmiképpen nem mennék bele. Ha valami miatt nem tudod fizetni a törlesztőt, akkor 2 hitelt kell fizetniük, s ha nem bírják, akkor lehet, hogy akár mindkét lakást elbukod.

2017. nov. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első. Nem tudták megvenni. Akartak hitelt felvenni most, hogy megvegyék rendesen tőlem vagy kiváltsák, de annyit nem kaptak. Valami vállalkozási forma miatt. NEm jövedelmük van hanem vállalkozók és azt a fomrát amiben vannak nem fogadák el.
2017. nov. 18. 16:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Második. Akkor ez zsák utca. Nem tudom mit csináljak. havi 20.000 jobb, mint havi 50
2017. nov. 18. 16:36
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

"Valami vállalkozási forma miatt... nem fogadták el."


Akkor az a kisadózó forma lesz, a KATA adózás. A KATA-s vállalkozó a bank számára nem ember - sajnos.

2017. nov. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Carragher_x ***** válasza:
72%

"Akartak hitelt felvenni most, hogy megvegyék rendesen tőlem vagy kiváltsák, de annyit nem kaptak."

Akkor vegyenek fel annyit, amennyit kapnak, a maradékra pedig adj nekik kölcsön (rendesen, papírozva), már ha ennek a kettőnek az összegét képesek állni meglátásod szerint. Ha igen, akkor így ki tudsz szabadulni az "ő lakásukból" és a maradék önerőddel megpróbálhatsz hitelt felvenni.

2017. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen az. Katások.
2017. nov. 18. 16:43
 8/8 A kérdező kommentje:
És azt nem lehet, hogy adóstárs vagy kezes? Ilyen nincs már?
2017. nov. 18. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!