Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlanra jelzálog bejegyzésé...

Ingatlanra jelzálog bejegyzéséhez kell ügyvéd vagy közjegyző?

Figyelt kérdés

A cégembe beteszem a lakásomat, hogy kapjak hitelt és úgy néz ki egy külföldi cégtől fogok kapni (Forint alapon). Ha megegyezek a velük és elfogadják a lakást fedezetként, akkor hogy tudom bejegyeztetni a jelzálogjogot? A külföldi cégnek nincs Magyar képviselete, ezért kíváncis vagyok hogy fog ez működni a gyakorlatban. A szerződés Angol és Magyar nyelven fogom készhez kapni futárral és aláírva kell elküldenem a levelezési címükre. Mivel a cég Amerikai, ezért ötletem sincs, hogy mit kell majd csinálnom.


Kell ügyvéd a jelzálogjog alapításához, hogy az Amerikai cég számára azt a kölcsönszerződés alapján bejegyezzék vagy elég, ha aláírom a szerződést és beviszem a földhivatalhoz, ami az ő részükről már alá van írva, akkor ezt elfogadják vagy az Amerikai cégnek kéne, hogy legyen helyi képviselete akikkel el kéne mennünk ügyvédhez? Hogy működik ez? Start-up hitelről van szó, sajnos nincs pénzem jogi tanácsra.



2018. márc. 26. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég fura, hogy több tízmilliós bizniszben nincsen 10 000 Ft-od jogi tanácsra...
2018. márc. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt meg végképp nem értem, hogy ha a jelzálogjog bejegyzéséhez úgyis felfogadsz valakit (ügyvédet vagy közjegyzőt), akkor miért nem akarod meghallgatni a vele járó jogi konzultációt is, amiért már külön nem is kell munkadíjat fizetni, hiszen magában foglalja a bejegyzés menete ezeknek a kérdéseknek az írásbeli tisztázását?
2018. márc. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ki beszélt több tízmilliós üzletről? A másodiknak köszönöm a választ, pont ennyi volt a kérdés. Ezek szerint ügyvéd kell a bejegyzéshez.
2018. márc. 26. 02:17
 4/8 anonim ***** válasza:

"A cégembe beteszem a lakásomat, hogy kapjak hitelt"

A lakás és hitel összege együttesen több tízmillió.

Egyedül én válaszoltam.

2018. márc. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nyílván ha lenne pénzem, nem tenném a lakásomat a cégembe, hogy elzálogosítsam... bővben 10 millió alatti összegről van szó.
2018. márc. 26. 02:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, értem. De mivel a teljes vagyonodról van szó, érdemes tisztában lenni vele, mit írsz alá, mert így kockára teszed az egészet. Szóval mindenképpen keress egy jó ingatlanos ügyvédet. Alap dolgokat telefonban is elmondanak. Budapesten van jó tapasztalatom néhánnyal, akiket tudnék ajánlani, de 10 M alatti ingatlanról lévén szó ez egészen biztosan vidék, itt nincsen 14M alatt lakás manapság.
2018. márc. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Inkább banktól vegyél fel hitelt. Ha ilyen zálogot tudsz adni, már nem rosszul indulsz az igénylésnél.


Vagy nem hitelképes a céged?


Sokkal jobban járnál ha nem ilyen mindenféle ismeretlen cégekkel állnál szóba, hanem Magyarországon működő bankkal.

2018. márc. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez elég erdekes. Először is, mindek beletenni a lakásodat a cégbe? Te mint magánszemély simán adhatod az ingatlanodat a hitel mögé, azaz zálogkötelezett lehetsz. És ezzel együtt lehetsz készfizető kezes, meg az adós nevében eljáró aláírásra jogosult. Szólval nem értem miért kell beltenni a cégbe. Ezt csak plusz macera. De mindegy.

A jelzálogjog bejegyzése a következő: a bank elkészíti a jelzálogszerződést, ezt kell bevinni a földhivatalba (a bank is beviheti de te is). Ez mellé kell az ingatlan-bejegyzési kérelem és ki kell fizetni a jezálogbejegyzés díját 6.600,- Ft. Tehát ügyvéd nem kell külön a jelzálog alapításhoz. Ezeket a szerződéseket általában közjegyzői okiratba foglalják. Itt két típus van: egyoldalú és kétoldalú. Igazából nagy különbség nincs jogilag, a lényeg, hogy az egyoldalúnál csak az adós (adott esetben kezes, zálogkötelezett) megy el a közjegyzőhöz és írja alá, két oldalúnál megy a pénzintézet is.

Tehát összességében ha aláírod a szerződést és kapsz bejegyzési kérelmet akkor beviszed a földhivatalba, ahol rájegyzik a jelzálogot. De ezt egy normális helyen el szokták mondani egyébként...

2018. márc. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!