Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelemnél kiskorú...

Lakáshitelemnél kiskorú adóstól hogyan követelhetnek?

Figyelt kérdés
Két kiskorú gyermekem a tulajdonosa 50%-ban 1 ingatlannak, adós, és zálogkötelezettek is egyben. A gyámügy úgy járult hozzá, hogy a kiskorúak helyett a hitelt én fizetem természetesen. Mivel felmondásra kerül a szerződés, azt szeretném tudni egy abban jártas embertől, hogy a kicsiktől a zálogtárgyon kívül hogyan követelhetnek. Illetve követelhetnek-e egyáltalán, mivel adósak, és zálogkötelezettek is egyben. Vagy csak az ingatlannal felelnek, és kész. Nem szeretném, ha a fennmaradó tartozást rájuk is terhelnék, pl. 15 év múlva hajtsák be azt rajtuk, ha addig nem fizetem ki, vagy nem évül el.

2012. nov. 21. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Ameddig te vagy a gondviselőjük addig neked kell fizetni helyettük is. Aztán ha nem fizeted úgy is elviszi a bank.
2012. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet kibújni a felelősség alól azzal, hogy probléma esetén a gyerek nevére íratod a házat.

Ha eredetileg is ez volt a felállás, akkor meg kellene vizsgálni azt a szerződést, amit a bankkal kötöttél.

2012. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de egyik sem válasz a kérdésemre. Nem érdekel, ha viszi a bank az ingatlant, ez fel sem merült hogy zavarna, ezen túl vagyunk.

A felelősség alól sem akar senki kibújni, ilyen sületlenséget se írjatok.

Mégegyszer leírom, hátha így nem okoz értelmezési problémát a kérdésem:

Az a cél, hogy a kiskorú ne legyen élete végéig adós, az ingatlan pedig nem érdekes ebben a történetben, mondhatni szükséges rossz. Egy másik illető felmondott hitele miatt alakult úgy, hogy ez az ingatlan veszélybe került, de napokig írhatnám az okát, de a lényegen nem változtat.

2012. nov. 22. 15:40
 4/9 A kérdező kommentje:

"Ha eredetileg is ez volt a felállás, akkor meg kellene vizsgálni azt a szerződést, amit a bankkal kötöttél."

Igen, talán ebben van valami. A bank annak ellenére küldött a kiskorúaknak felszólítást, hogy a gyámügyi hozzájárulás csak úgy engedte a szerződés létrejöttét, hogy a terheket mi szülők viseljük.

2012. nov. 22. 15:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez teljes mértékben függ a kötött szerződéstől amit a gyámügy ugye engedélyezett.


A szokás hogy a kiskorúak a kedvezményezettek és mondjuk te vagy a teherviselő. Vagyis téged tehetnek az utcára! De a gyerekek nevén nem lesz semmilyen tartozás!!


Vagyis a kérdésedre a válasz az hogy a kiskorú gyerekeidnek nem lesz semmilyen tartozása de ami ingatlan a nevükön van azt elveszthetik és rajtad követelhetik a pénzt.

De hangsulyozom, csak te tudod hogy mi lett a szerződésbe írva! De nem hallottam olyat hogy a kiskorúak fizetőképtelensége esetén is a nevükön maradna hitel!

2012. nov. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Így gondolom én is. Beszélni fogok a közjegyzővel, be fogom írni ide a válaszát, mert nem egyedi az esetem azt hiszem. Köszönöm.
2012. nov. 22. 19:38
 7/9 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy ha a gyerekek örökölnek vagyont, azzal együtt az adósságot is. Sajnos. De hogy csak a vagyontárgy értékéig, vagy azon kívül is rájuk hárul, azt én sem tudom.
2013. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 DukePool válasza:
Szerintem a gyerekek adósságot nem örökölhetnek, picit fura is lenne ha felvennék pl. 100 Millát tennék be egy ingatlant fedezetre, ami pl. 50 Milla, aztán feldobom a pacskert és a gyerek örököl lakást meg egy 100 millás adósságot. Szerintem ilyenkor elviszik a kéglit mint fedezetet, meg minden egyebet amit lehet, és a maradékot a bank bukja. Ebben az esetben szerintem amint a gyerekek nagykorúak lesznek kiteszik őket a kégliből, ha addig nem rendeződött az adósság, téged pedig megterhelnek adóssággal. Ha úgy veszel fel hitelt hogy a nevedre majd a futamidő alatt pl. haszonélvezeti jogot kap a kiskorú, akkor egy nemfizetés esetén ezt szándékos előre megfontolt vagyonmentésnek minősül, és kiraknak mindenkit az utcára. Tehát szerintem a kiskorúak nem kerülnek utcára, amíg nem lesznek nagykorúak. Az adósságot örökölni nem fogják. Az adósság a te nyakadon marad. BAR listás leszel, és bármit is veszel utána asszem 10 éven belül azonnal lecsap rá a végrehajtó. Legális fizetésed ha lesz annak is vinni fogják a 30-50% át bértől függően. És kedvezményes hitelre sem leszel jogosult a BAR lista miatt. De ha ez deviza hitel akkor még szerencséd is lehet mert elég sok harc folyik ez ügyben.
2013. júl. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok!

Látom már régi a kérdés, de hátha még érdekel.... szóval nálunk is így volt kiskorú voltam a hitel megkötésekor és akkor is amikor a bank felmondta a szerződést. amint nagykorú lettem, BAR listára tettek és rajtam is követelhetik a hitelt.....

2014. ápr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!