Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a fundamentánál szeretnék...

Ha a fundamentánál szeretnék lakáskölcsönt, igaz, hogy meg tudja nekem "előlegezni" az önrészt? (Mert az nincs)

Figyelt kérdés
Komoly válaszok érdekelnek, nem ilyen "gyűjtsél és majd 10 év múlva lesz lakásod".

2018. ápr. 1. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Önerő nélkül pl plusz ingatlan fedezettel tudsz vásárolni, vagy lehet az önerő személyi kölcsön is, de ez nem biztos, hogy jó döntés.
2018. ápr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
A funda egyik normális felhasználhatósága épp az önerőbe történő beforgatás. Önerő nélküli hitellel, többszörösét fizetheted vissza egy ingatlan értékének.
2018. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Most nincs ilyen szerződésem, de mikor volt akkor lehetett fél év után kölcsönként felvenni a szerződéses összeget, de akkor banki kamatot kellett érte fizetni. Még úgy is jobban megérte mint a banki hitel, de a legjobb ha van önerő. Láttuk az elmúlt években miként végződhetnek az önerő nélkül felvett hitelek.
2018. ápr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, de nem az a kérdés, hogy megéri-e, hanem hogy egyáltalán van-e ilyen lehetőség. Őszinte leszek: tojok rá, hogy nem éri meg, arra nincs időm, hogy évekig gyűjtögessek önerőre, inkább fizetem vissza a következő 40 évben, nekem nem sürgős, hogy leteljen minél hamarabb a törlesztés. De most már saját lakásba akarok költözni, elegem van az albérletekből, meg az albérletek megemelkedett díjaiból, amiből kijönne egy törlesztő is, de mellette ugye lehetetlen önerőt gyűjteni, mert a fizetések meg a béka segge alatt kettővel vannak.
2018. ápr. 4. 11:28
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"De most már saját lakásba akarok költözni, elegem van az albérletekből, meg az albérletek megemelkedett díjaiból, amiből kijönne egy törlesztő is, de mellette ugye lehetetlen önerőt gyűjteni, mert a fizetések meg a béka segge alatt kettővel vannak."


Ha most sem tudsz egy hiteltörlesztéssel azonos bérleti díj mellett félre tenni önerőre akkor 10-20 év alatt miből újítasz fel, miből korszerűsítesz hitel mellett?


Jobb lenne ha jobban fizető állás után néznél, képezned magad ,amivel többet keresel vagy egyéb úton növeled a bevételeid, mint pénznyelőbe dobálod a kis pénzed.

2018. ápr. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bak Norbert, nem életmód tanácsot kért, szimplán egy kérdést tett fel..egyébként szerintem félre lett értelmezve a kérdés. A fundamenta lakáskasszát lehet felhasználni önerőnek, a megtakarítás részét. A hitel rész nem lehet önerő. Így ha hitelt is szeretnél felvenni a fundánál, kettő szerződésre van szükség, egyiknél a megtakarítás rész önerő, de csak lejáratkor 4 év után veheted fel. A másikhoz meg a hitelt kell felvenned.

Tehát 4 évet mindenképp kell várni. Vagy másik lehetőség: pótingatlan bevonása önerő helyett, ez akkor jó, ha van ingatlan, de mivel albérletben vagy talán nincs, rokonokét meg én magam sem vonnám be :) Vagy harmadik verzió: személyi kölcsön önerőként, az 2 két alatt kifut.

De lehet nem jól értelmeztem én sem a kérdést, az a kérdés hogy a funda most fog neked lejárni? vagy most kötötted?

2018. ápr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az volt a célom, hanem inkább pénzügyi szemlélet ha már az a kategória.


Épp a hasonló öngyilkos, kamikaze megoldások és csőd helyzet elkerülésére, mint a személyi kölcsönből önerő vagy a két fundamenta az alberleti díj mellett, ami mellett nem tud félre tenni a kérdező.


Emellett nem életszerű, hogy az utolsó fillért is lakáscélú hiteltörlesztésekre költse 0 ft megtakarítással, mert az olyan kiadásokat amiket bérlőként nem kell viselnie, azt honnan teremti elő a futamidő alatt ? Még egy hitelből? 😊


Az ingatlanárak visszaesése esetén meg majd szidva lesz a bank, mert bebukta a reál értéken a személyi kölcsön + kamat és hitelkamat összeget amivel a 10 milliós lakásra kifizetett 15 milliót ami le is amortizálódott 10 év alatt és fel kéne újítani. igy jó ha ér 8-at a 15 millióért megvett lakás.


Pénzügyi zsenialitás...

2018. ápr. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt értem, de így is sajnos az albérlet mellett nincs neki kiút. Ez a leggyorsabb megoldás ilyenkor, hogy az albérleti díj megszűnjön. Utána lehet lakáskasszát beletörleszteni stb, önerőt albérlet mellett nem nagyon lehet előteremteni, tapasztalatból tudom... jó mondjuk én azóta többet keresek most, mert találtam egy másik munkát és mertem lépni a bizonytalanba egy egyéni vállalkozás felé . De nem mindenkinek ilyen egyszerű.
2018. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Esztu81 válasza:
SZia! Mi hasonló szituban vagyunk, annyi különbséggel, hogy minimális önerő nekünk volt. A mellé két Fundi szerződést köttem még év elején, és most veszünk fel belőle áthidaló kölcsönt, illetve a számlavezető bankomnál igényeljük a csok-ot. De egyéb hitelt nem veszünk fel hozzá. Abban igazad van, hogy sok esetben még kevesebb is a törlesztő, mint az albérlet (a mi esetünkben pont ez a helyzet, és nem 30-40 évre) , azt azonban tényleg át kell gondolni, hogy mellette a plusz kiadásokra tudsz-e spórolni. (Én átcsoportosítani fogok, tehát a kiadás kb ugyanannyi lesz havonta , mint most, de a hitel után indítok még egy Fundit, hogy ha bármi van, akkor ott legyen félretett pénz)
2018. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

NEM, a Fundamenta NEM AZ ÖNERŐT ELŐLEGEZI MEG, hanem megfelelő értékű ingatlanfedezet esetén fel lehet venni előre a teljes szerződéses összeget.

Alapszabály, hogy a a pénzintézet által becsült érték maximum 80%-a lehet hitel, tehát vagy plusz ingatlan fedezet kell, ha nincs önerő, vagy nem jelzálog alapú hitel is lehet önerő, de az drága, vagy a CSOK is lehet önerő.

2018. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!