Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autóbérlés hitelkártya nélkül...

Autóbérlés hitelkártya nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Már olvastam sok mindent, hogy csak hitelkártyát fogadnak el, aztán azt is, hogy hiába mondják ezt, de dombornyomott betéti kártyát is elfogadnak.

Jelenleg egy vésett bankkártyám van, gondolom ezzel nem lehet autót bérelni. Milyen kártyát érdemes kiváltanom és hol, ahhoz, hogy autót bérelhessek (lehetőleg minimális összegért). Másra nem használnám ezt a kiváltott kártyát. Olaszországban lenne az autóbérlés, ha ez számít valamit.


2018. ápr. 6. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem írtad hogy melyik banknál van a számlád, de ha amúgy meg vagy vele elégedve akkor ott igényelj Visa Classic vagy Mastercard Standard kártyát. Ezek dombornyomottak.
2018. ápr. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi választ, a Gránit banknál vagyok. Régebben volt Axás dombornyomottam, de az a bank ügy megszűnt. Ennél a banknál nem olcsó a dombornyomott, úgyhogy ez nem opció. Viszont még nem világos, hogy valóban lehet-e nem hitelkártyával autót bérelni.
2018. ápr. 7. 01:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron akartam itthon bérelni sikertelenül.

A nemzetközi kölcsönzők kivétel nélkül csak dombornyomott hitelkártyára adtak volna, nekem nincs szükségem hitelre ezért ilyenem sincs. Kis magyar no name kölcsönzők adnak nélküle is, de nekik meg olyan öreg autóik vannak amikkel nem mernék külföldre utazni...

2018. ápr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Csak hitelkártyára tudsz külföldön autót bérelni - betéti kártyára nem (pl. sima dombornyomott Mastercard).


Esetleg, ha Wizzair-rel mentek, akkor megpróbálhatod náluk is az autóbérlést:

[link]


Esetleg ezt is megnézheted: a cikk alján van pár link.

[link]

2018. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. ápr. 7. 15:57
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
A Gránit Banknál kifejezetten olcsó a dombornyomott MasterCard. Van, ahol elfogadnak betéti kártyát is, kölcsönzője válogatja.
2018. ápr. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült az USÁ-ban dombornyomott debit VISAra foglalni autót. Fura mód, nem értettem, h hogyan, hitelkártyaként regisztálták ls az elszámolás is vhogy így működött.
2018. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 akoos válasza:
Én Spanyolországban szeretnék nyáron autót bérelni hitelkártya nélkül. Emailben azt írta az autókölcsönző cég (Centauro), hogy debit kártyával is lehetséges, ha megveszem az autóhoz az általuk kínált teljes biztosítást (full cover).
2018. jún. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A terminálok nem érzékelik a debit és credit kártya közötti különbséget.

Azt csak a bank tudja illetve sok esetben rá van írva a kártyára, de ezt nem valószínű, hogy nézik illetve mivel nem minden bank írja rá így nem is vehetik teljesen alapul.



Ha hitelkártyát kérnek mondd, hogy az!

A dombornyomott vs. elektron kérdése már más, ott szabad szemmel is látszik illetve a terminál is érzékeli, hogy végre tud-e hajtani rajta kaució jellegű zárolást vagy sem.

2018. jún. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!