Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet abból bármi hátrányom,...

Lehet abból bármi hátrányom, ha elő hozzátartozóm végrendeletében aláírom, hogy a háza felét ideajándékozza?

Figyelt kérdés
Hirtelen az ugrott be,hogy többféle hitelt úgy kaphatok kedvezményesen,ha azt első ház vásárlása fordítom. Nekünk ez még aktuális. 50%-os háztulajdonnal pedig gondolom nem lenne az? Stb.?
2018. ápr. 8. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Végrendeletben nem szokás ajándékozni.

A bankokat nem érdekli ez.

2018. ápr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor meg biztos az ügyvéd ezt az ajándékozási papírt akarja csatolni a végrendelethez, nem tudom formailag ezt hogy kiviteleznék.

Már hogyne érdekelne egy bankot,hogy van-e (rész)tulajdonod vagy nincs?

2018. ápr. 8. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Most akkor végrendelkezik, vagy ajándékként megkapod?

A kettőnek együtt semmi értelme...

Ugyanis végrendelet esetén akkor lesz a Tied a háza fele, ha meghal, ajándékozás esetén pedig még az életében.

2018. ápr. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem úgy mondták,"hogyha ezt aláírom a végrendeletben,akkor rögtön a tulajdonommá válik a fele". Most ha igazad van akkor csupán annyi történt,hogy rosszul fogalmaztak,vagy Ők sem tudták,hogy nem konkrétan a végrendeletében kell ezt aláírnom,hanem egy másik papíron. De ez az egész a végrendelet miatt történne,azt szeretné így rendezni, amiatt javasolta ezt az ügyvéd. Hogy miért nem látod a szoros összefüggést a kettő között azt nem tudom de örülnék ha valaki a feltett kérdésemre tudna válaszolni. Köszönöm.
2018. ápr. 10. 19:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak tippelgetni tudok, mert még mindig "nem értem". :)


Rokon végrendelkezni óhajt, és úgy döntött, a háza fele legyen a Tied, mivel valószínűleg nem Te örökölnéd, ha elhuny. Egyébként nem kellene ajándékozgatnia Neked.


Hátrányod abból miért származna, ha valakitől kapsz egy fél házat ajándékba?

Maximum ajándékozási illetéket kell fizetned utána, ha nem vagy egyenesági rokon.

A hitelkonstukcióknál nem tudom, hogy lényeges-e az, hogy "csak" 50 %, és nem vetted, hanem kaptad.

A hitel a bizonytalanabb, a ház már adott és ott van!

2018. ápr. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!