Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagypapám a végrendeletében...

Nagypapám a végrendeletében mindent rám hagyott. Ezt előre megbeszélte a család, így az édesanyám is tudott róla és ő is ezt szeretné. Elvileg viszont az édesanyámnak jár köteles rész. Hogy kerülhetjek ezt el?

Figyelt kérdés

A végrendeletben kizárólag én vagyok megnezve. A hagyetéki leltár során viszont édesanyámat és a nagymamámat is (a nagypapám feleségét) is bevették az örökösök közé, hiába mondtuk mindketten, hogy a végrendelet szerint csak én vagyok az örökös. A jegyző azt mondta, hogy őt ez nem érdekli, majd a közjegyző fog ebben döntést hozni, így az édesanyám és a nagymamám is bekerült a hagyetéki leltárnál az örökösök közé.


A kérdésünk az, hogy édesanyámnak lemondó nyilatkozatot kell majd tenni-e a köteles részéről vagy mit tehetünk? Tudtommal a nagymamám csak haszonélvezetet kap ami rendben van, de a tulajdon jogot mind a ketten nekem szeretnék, ahogy az a végrendeletben is van.


A végrendeletet a nagypapám számítógéppel írta, majd aláírta és két barátja is aláírta, mint tanu.


Mit tehetünk?



2016. szept. 23. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Édesanyád és nagymamád mondjon le a te javadra.
2016. szept. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Édesanyád a hagyatéki eljárás után illetékmentesen neked ajándékozhat mindent, amit a nagypapától örököl.
2016. szept. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen mindegy, hogy ki hogyan végrendelkezett, a köteles részt "kötelező" jelleggel írja elő a törvény.


Más dolog, hogy az miként fog hozzád kerülni.

2016. szept. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ajándékozni, le lehet mondani a köteles részről is.

Nyilván jár a köteles rész, nem lehet elvenni, de lemondani le lehet róla.

2016. szept. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!