Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Párom direkt egy külön bankszá...

Párom direkt egy külön bankszámláról fizeti a lakáshitelt. Létezik ilyen elvárás a bankoknál, vagy ebben is hazudik?

Figyelt kérdés
A történet röviden: Nemrég vett egy lakást a szüleivel, amin hitel is van. Volt x banknál egy számlája arra ment a fizetése. De egy másik banknál kedvezőbb hitel feltételeket talált, így ott kötött szerződést, és nyitott ott is egy számlát. Viszont a régit sem szüntette meg, hanem a munkahelyét megkérte, hogy a fizetését mindig osszák szét a két számlára. Az egyikre egy fix összeg érkezik mindig, ez pont annyi amiből a törlesztő és a rezsi kitellik. A másikra érkezik a maradék összeg ami a megélhetésre kell. Nemrég kiderült róla sok hazugság után, hogy a szüleinek az volt az elve lakásvásárlásnál, hogy velem semmilyen formában nem lehet közös, mert biztos csak a pénzre hajtok. Valószínű, hogy azért kell a két külön bankszámla, hogy ha szakítunk/válunk akkor nekem a kifizetett hitelhez se legyen közöm? Rákérdeztem, hogy egyáltalán az ő nevén van e a hiteles számla, de nem volt túl meggyőzö a viselkedése. Ő azt állítja, hogy a bank kérte így, hogy két különböző legyen, hogy ők az egyikről mindig le tudják venni a törlesztőt. De nem értem, miért kell ilyen? Főleg hogy nem is bankon belül van a két számla, hanem az egyik máshol. Valóban vannak ilyen feltételek? (Erste bank amúgy.) Ha csak egy lenne neki, arról is mindig le tudnák venni, hiszen akkor az egész fizetése arra menne. Már a szemembe hazudott párszor ezekről a témákról, mert én nem értek hozzá, de mostmár érdekel a teljes igazság. Engem nem érdekel a szaros előlem féltett pénze, de a hazugságot nem tudom elnézni egy kapcsolatban.
2018. ápr. 9. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Gondolom Ő a férfi. Ha a családja vette a lakást, te pedig csak beraktad a pic*sádat a kanapéra, akkor nem mindegy neked, hogy a SAJÁT LAKÁSÁT/LAKÁSUKAT hogyan és miből fizeti a szüleivel?
2018. ápr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A belaraktam a ... úgy történt, hogy több százezerrel hozzájárultam a bútorok, gépek megvételéhez, amit persze hagyott. És a fizetésemet is teljes egészében beleadtam a kezébe, a közösbe. Mert hazudott nekem mindennel kapcsolatban. De azért én sem vagyok hülye, nem fogok évekig hozzájárulni a lakása felújításához, hitelfizetéséhez, hogyha neki szándékosan ilyen elvei vannak. Akkor leszünk külön kasszán, mondjuk a hazudozás után már nem hiszem hogy folytatni érdemes.
2018. ápr. 9. 17:06
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
A hitelező bank elvárja hogy számlát nyiss náluk, van annak elég sok költségvonzata. Kis pénz is pénz, erről nem mondanak le. Van ahol az egyik fél odautal, a másik meg a saját, esetleg a közös számlára, én ebben nem látok semmi furcsát. Az már más kérdés hogy ez a számla csak a párod, vagy párod-szülők nevén van e.
2018. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Bankoknak teljesen mindegy melyik bankszámláról fizetetted a lakáshitelt. A lényeg, hogy minden hónapban rendesen rendezve legyen. Így a párod egy kicsit lódított, amikor azt mondta, hogy a bank kikötése volt a külön bankszámla. Tény, hogy több okból sem rossz megoldás.

AZ egyik, hogy ahhoz a számlához sosem nyúl, hiszen csak annyi pénz megy rá amiből fizeti a hitelt, rezsit. Így nem kell aggódnia, hogy fizetettet vagy sem.

Másrészt ha ti 10-20 év múlva mondjuk szétmentek, akkor akár házasság után elváltok akkor a bíróságon tudja bizonyítani, hogy a lakáshitelt csakis ő fizette ki egy külön bankszámláról. Így még az együtt töltött X évekre sem tarthatsz igényt részarányosan.

Elég szomorú, egy kapcsolatot vagy akár egy házasságot úgy elkezdeni, hogy az egyik fél már felkészül arra, hogy "sose tudni alapon" szakítás esetén minden az övé marad. Lehet most nem érdekel téged, letojod, de ha majd mondjuk eltelt 15-20 év, és a felújításokba, tatarozásokba a te megkeresett pénzed is benne lesz, akkor csak bosszantani fog, hogy ennyi év után semmid nincs.

Amúgy házasság előtt szerzett vagyon sosem lesz közös.

Jó tanács: Sose fizess hitelt bele, és sose adj pénzt felújításra, tatarozásra. Inkább nyiss te is egy másik számlát , és amit a házra költenél inkább tedd a számládra. Egyszer jól fog jönni.

2018. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xswerdy ***** válasza:
59%

nem igaz, amit az előző ír. Minden bank elvárja, hogy nála vezetett banszámláról törleszd a hitelt. Nem is te utalod, hanem a bank vonja. Az okát nem értem, de tényleg így van. Amit fent írt valaki, hogy annak is van egy kis költsége, még az sem igaz, mert csak hiteltörlesztésre ingyenes számlát kell biztosítania a banknak. Sokszor bizonyos további kedvezményeket kapsz a hitelhez, ha oda jön a fizetésed, ezért érdemes lehet átvinni oda a fő bankszámlát, de ez is egy bevett szokás, hogy ott egy külön számlád van, szóval ez önmagában nem gyanús.


Ettől függetlenül át kellene beszélnetek a pénzügyeiteket.

2018. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Lehet hogy nincs költsége(éves kártyadíj?), de ők sztem azzal is számolnak hogy lesz rajt pénzmozgás-ha már meg van-és ott már vannak költségek. pl utalásnál.

mkb-nél hitelhez kellett nyitni folyószámlát. Ezért írtam.

2018. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
rengeteg banknál feltétel, hogy a hitelező bankhoz érkezzen a fizetés, úgyhogy ez akár még reális is lehet. Persze annak aztán semmi értelme, hogy 2 számlája legyen ahelyett, hogy a teljes fizetése egy számlára érkezzen.
2018. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
30%
6: a kötelezően ingyen vezetett számlához nem lehet kártyát igényelni. Ez annak van, aki alapvetően nem akar számlát nyitni a hitelező banknál. Erre a számlára csak annyit utal, ami megy is a törlesztésre. De valamiért nem engedik a bankok, hogy egyből a hitelszámlára utaljon az ügyfél.
2018. ápr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk is az Ersténél van a lakáshitelünk. És igen, a bank kikötötte, hogy nála legyen a bankszámla, amiről vonják a hitelt. Így férjem megszűntette az OTP-s számlát, és átjött az Erstéhez.

Viszont pénzügyesként furcsállom, hogy a munkáltatónál hogy tudta kibulizni, hogy 2 helyre utaljanak munkabért. Ez furcsa...


Házasok vagytok? A lakás kinek a nevén van? A szülők mennyit adtak bele?

És milyen kapcsolat, ahol ennyire titkolózás van?

2018. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!