Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy masik bankszamlarol...

Ha egy masik bankszamlarol utalnak penzt az enyemre, kozlemenyben munkaber atutalas feltuntetesevel, akkor azt munkabernek veszi a rendszer es nem csokkentik a folyoszamla hitelkeretem?

Figyelt kérdés
2017. okt. 5. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Átutalni a te számládra csak másik számláról lehet. Ha munkabér jogcímen utalja a munkáltatód a saját számlájáról és rendszeres, akkor a Bank nem csökkenti a keretedet.
2017. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A folyószámla-hitelkeret egy fix összeg, amennyivel minuszba mehetsz. Mértéke a szerződéstől függ és nem attól amennyi pénz éppen van a számlán.
2017. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom, nekem van folyoszamla hitelkeretem otp banknal. Eddig jott a rendszeres fizetes de mostmar csak gyest fogok kapni (mert a munkaltatom a gyedet is munkaberkent kuldte 2 éve) Ha a parom a sajat szamlajarol az ő fizeteset atutalja az enyemre es odairja kozlemenybe hogy munkaber, akkor nem csokkentik a hitelkeretem? Tehat azt is rendszeres munkaber jovairasnak veszik?
2017. okt. 5. 16:11
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én nyitottam a számlám, a bank adott egy nyomtatványt, hogy a munkáltató töltse ki, hogy utalni fog. Szerepelnek rajta a mtató adatai, számlaszáma.

Pont az ilyen esetek kivédésre, mint amire te készülsz.

2017. okt. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem nem volt ilyen. Meg amikor a folyoszamla hitelemet csinaltattam akkor se kértek munkaltatoit. Csak visszaneztek a szamlakivonaton hany havi munkaber érkezett ennyi.
2017. okt. 5. 17:21
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem Ersténél és Sberbanknál van számlám - folyószámla hitelkerettel. Mindkettőnek mindegy, honnan jön a pénz, csak az összeg legyen meg. Az Erste évente újítja, bér már 8 éve nem megy rá, ennek ellenére mindig meghosszabbítják. A Sberbanknál rákérdeztem, mikor megnyitottam, ott is az volt a válasz, hogy utólag már nem érdekli őket,hogy honnan jön a pénz, csak jöjjön. Szerintem necces a munkabér megjelölés - nehogy a NAV találja meg egyszer....
2017. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha nem vállalkozás küldi a pénzt, hiába a "munkabér"

megjelölés, nem fogja elfogadni a rendszer.

2017. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
előző, mi van, ha a munkáltató nem áfa-alany egyéni vállalkozó, aki nem kötelezett pénzforgalmi számla nyitására?
2017. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Januártól kötelezve lesz. Jelenleg a bank bekér egy

igazolást, és azon "cégesen" kell nyilatkoznia a

munkáltatónak. Ekkor elfogadHATják, de kérhetnek

további dokumentumokat is.

2017. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

csoportos utalás jogcímkódját nézik ilyenkor


Munkabér MUN 310

ellátás jellegű családi pótlék CSP

étkezési díj ETK 310

gyed GYD

gyes GYS

illetménykiegészítés ILK 310

tiszteletdíj TID 310

táppénz TPZ

munkavállalótól levont hiteltörlesztés letiltásra MHL 63C

egyéb MGY 923

megbízási díj MBD 220

Munkabér+ellátás ELL 310

2017. okt. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!