Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik a jobb hitel visszafize...

Melyik a jobb hitel visszafizetésnél? Kevesebb ideig többet fizetni, vagy több ideig kevesebbet (havonta)?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 13. 00:33
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Pár napja kérdeztem én is egy hasonlót. :)

Ha nincsenek előtörlesztési ambícióid, akkor inkább a "kevesebb ideig több" opcióra szavazok. Rövidebb futamidő, kevesebb kamat.

2018. ápr. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg "olcsóbb" lehet a kevesebb ideig többet fizet megoldás, de könnyebb belebukni.

Szerintem nagymértékben attól függ, milyen távra, milyen hitelt vesz fel egy ember: lakáshitelnél, mivel hosszútávú - pl. biztonságosabbnak tartom a hosszabb futamidőt alacsonyabb törlesztővel: azért még senkinek nem vitték el a feje felől a házat, mert többet fizetett vagy hamarabb visszafizette - de a hitel bebukása miatt sok embernek odalett a háza.

De egy áruhitelnél, ami pl. 1 év, ott azért meglépném a kevesebbideig többet.

2018. ápr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben végigviszed a futamidőt: kevesebb ideig többet fizetni jobb

Ha előbb le szeretnéd majd zárni: válaszd a leghosszabb futamidőt, legalacsonyabb törlesztővel, és mielőbb fizesd ki az egészet, így lesz a legkisebb a kamat. (érdemes rá figyelni, hogy a végtörlesztésnek lehet költsége külön, ami általában 1 %).

üdv, egy hitel-szakértő

2018. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!