Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyedül kapnék így lakás...

Egyedül kapnék így lakás hitelt gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Inkább az OTP-nél szeretnék majd felvenni.

Úgy gondoltam hogy pár évig félre rakok 60-70ezret hogy legyen egy kis önerőm. Egyelőre itthon élek.

Ha látják hogy pl van 3 millió önerőm, akkor pl kapnék 3-4 millió lakáshitelt?


Nemtudom addigra milyen árak lesznek. De erre felénk lehet kapni néha 6-7 millióért jó állapotú egy szobás lakást/házat is. Ami nekem bőven elég lenne.

Talán addigra nem mennek fel annyira az árak vagy pedig ki fogok egy olcsót ami jó is!

Egyedül vinném ezt véghez előre láthatóan sajnos. Ebbe ne menjunk most bele:)


Tehát egy egyedülálló kap így lakáshitelt ha már van pár millió önerő?


Válaszokat koszi!


2018. ápr. 15. 08:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és mint említettem a kérdésben, gyerekem sincs !
2018. ápr. 15. 08:28
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Igen, elvileg kaphatnál, de ez nagymértékben függ a munkaviszonyodtól, hogy akkor éppen milyen viszonyban vagy (határozott, határozatlan, stb), a mögötted lévő munkaviszony hosszától, a jövedelemtől, attól, hogy az a ház hitelezhető-e (van, ahol vályogházra pl. nem adnak hitelt, stb.


Ha mindenképpen lakásra gyűjtesz, akkor érdemes lenne nyitnod egy 4 éves lakáskaszát havi 20 ezerrel és akkor még évi 72 ezer ft állami támogatást is kaphatsz rá, ha végig tudod futtatni a 4 évet.

2018. ápr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Természetesen lehet hitelt kapni gyerek nélkül, és egyedül is.


Az viszont másik kérdés, hogy a fizetésed elég lesz e ahhoz, hogy az elvárt mennyiségű hitelt felvedd adóstárs (és ennek nem feltétlen kell a párodnak lennie, lehet egy szülő, egy testvér is akár) nélkül.

2018. ápr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Igen gondoltam lakástakarékra is!

2018. ápr. 15. 09:43
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

20% önerő már elég. Vagy egy 6 milliós lakást meg tudsz venni úgy, hogy az önerő 1,2 millió, a hitel 4,8 millió.

Továbbá a futamidőt úgy kell megválasztanod, hogy a törlesztő részlet nem lehet nagyobb, mint a nettó fizetésed fele, és általában nem lehet hitelt felvenni úgy, hogy annak lejáratakor mér betöltöd a 70. életéved.

2018. ápr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Terület és állapot függő, hogy elég-e 20% önerő, úgyhogy ezt így nem kiabálnám el egyértelműen.

Függ tehát a munkaviszonyodtól, a keresetedtől, az önerő mértékétől, hogy van-e adóstárs és ő milyen paraméterekkel rendelkezik ilyen téren. A lakás helyétől, állapotától, a szakmádtól, stb.

Nagyon sok körülmény játszik össze, tehát nehéz lenne ezt ennyire előre meghatározni, de ha csak 3-4 millió kell egy mondjuk 10 milliós lakás megvásárlásához, és viszonylag tűrhető bérrel rendelkezel, akkor valószínű jó esélyekkel indulsz.

Mindenesetre igen, spórolj mindenképpen, azzal rosszul nem járhatsz. :)


Mi már aktív hitelesek vagyunk, ráadásul ketten. De így is folyamatosan spórolunk előtörlesztésre és lakástakarékokat is fizetünk.

2018. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszi nektek is mindenki zöld kezet kapott!


Ertem, addigra viszont kitudja mi lesz velem.

Viszont kezest senkit se kérnék meg! Lehetne pedig szülő vagy testvér de ha vállalnák se kérném meg őket.

2018. ápr. 15. 21:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül azon múlik, hogy Te megkéred-e vagy sem: ha a bank alacsonynak látja a jövedelmedet vagy nem elég biztosnak a hitel visszafizetést, akkor kérheti adóstárs bevonását (aki abban az esetben "lép életbe", ha az adós valamiért nem tud fizetni)
2018. ápr. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jaa ertem koszi. Akkor meg bukott lesz az ügy mert nem kérnek meg senkit se ! Bármi történhet, miattam ne kerüljön más szarba.

Remelem addigra találok valami jobban fizető munkát.

2018. ápr. 16. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!