Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség hitel és...

Mi a különbség hitel és kölcsön között?

Figyelt kérdés

Állítólag a kölcsön az egyszeri pénzösszeg átadása.

Mert a hitel nem?


2018. ápr. 22. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem.
2018. ápr. 22. 22:34
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A kolcson eseteben a penzt a te bankkartyadra, te kezedbe adjak, a hitelnel pedig rogton a kovetelo felnek utaljak.
2018. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

kölcsön - a kezembe kapom a pénzt

hitel - a követelő félnek utalnak (aki én vagyok) - tehát a kezembe kapom a pénzt.


?

2018. ápr. 22. 22:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Hitel amit a bank ad kölcsön amit magánszemély, vállalat (legalábbis nekem még így tanították)
2018. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Kovetelo fel pl.: gepkocsihitelnel a szalon
2018. ápr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk kölcsönt veszek fel, hogy azt kifizethessem a szalonnak?


Akkor minek hitel?

2018. ápr. 22. 22:59
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Hitelnél egy "keretet" biztosít a bank, melyet a szerződésben meghatározott célra folyósít, és nem Neked, hanem a "másik" félnek fizet ki közvetlenül.

Például lakásvásárlásnál az eladó kapja meg, nem Te.


Kölcsönnél Neked adják oda "kézbe" és Te fizeted tovább a "másik" félnek, vagy iszod el. :)

2018. ápr. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen mindegy kinek folyósít a bank, nem ez a lényeg. Legegyszerűbben megfogalmazva a hitel egy lehetőség a kölcsönre. Nem véletlenül van hitelkártya, hitelkeret és nincs kölcsönkártya, kölcsönkeret.

A hitel szó is onnan jön, hogy hiteles vagy a bank számára, megbíznak benned, a kölcsön pedig a ténylegesen folyósított összeget jelenti.

2018. ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Na jó tisztázzuk a homályt :D

Utolsó írta jól, egyébként banki dolgozó vagyok, szóval itt a helyes válasz. Próbálom nem szakszöveggel leírni.

Hitel egy keret jellegű dolog, a pénz lehetősége (hitelkártya, folyószámlahitel), ott van, de nem biztos, hogy használod, lehet csak évekig ott van, ténylegesen nincs kifolyósítva, csak rajta van a hitelkártyádon.

Kölcsön: Egy ténylegesen folyósított pénz, teljesen mindegy, hogy KINEK. eladónak, vagy neked, ez KÖLCSÖN.

Amit felhasználsz, majd részletekben visszafizeted. Remélem, így érthető :)

2018. ápr. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!