Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pay Pal számlák közti utalás...

Pay Pal számlák közti utalás költsége mennyi lehet?

Figyelt kérdés
Nem nagyon használtam PayPalt így nem igazán értek hozza, de egy külföldi vevő így fizetne. PayPalrol Paypalra, Mád én kiutalnàm a szàmlàmra. A kérdésem az, hogy ennek mennyi a költsége? Számomra. A PayPal PayPal közti csere úgy hallottam 3-4%a az összegnek. A számlára kiutaláskor lehet többletköltség 150 000 forintos pénzmozgás esetén?

2018. ápr. 25. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Most akkor melyik a kérdésed? Amit írtál, helytálló. (3-4 százalék a PP accountok között)

A saját PP-dből a saját bankszámládra kivenni ingyenes.


DE


Szerintem egy nigériai jellegű csalásba készülsz belesétálni a "külföldi vevő"-vel

2018. ápr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

Néhány %.

De figyelmeztetnélek: Paypalon mindenképp van "Buyer's protection". Ez azt jelenti, hogy a vevőnek általában 45 napja van arra, hogy reklamáljon, hogy nem kapta meg, nem azt kapta meg... stb a terméket (te rendben elküldöd pedig). Addig te nem férsz hozzá a pénzedhez, a Paypal meg kb gondolkodás nélkül visszaadja a pénzét. Te hiába szeretnél mindent rendben csinálni, bukhatod a pénzt is és az eladni kívánt terméket is (sőt, még pénzt adsz ki, mert fel is adod a terméket...). Úgyhogy mielőtt belemennél az eladásba (tippelek: Vatera vagy más hasonló oldal), gondolkodj el azon, hogy mennyire olyan terméket adsz, amit meg is éri a másik félnek megvenni (nincs pl nála hasonló termék olcsóbban, és itt vedd bele a szállítást is)? Mennyire bízol meg a "vevő"-ben? Csak azért írom ezt le ide, mert egy jól ismert átverés épül a Paypalra. Fogadni mernék, hogy nem lesz hajlandó "Friends and Family fund"-dal küldeni a pénzt (azt nem kérhetné vissza a Paypaltól).

2018. ápr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Itt tudod elolvasni, hogy fognak átverni.

2018. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A paypal a reklamációt a vevő részéről mindíg kivizsgálja! Ha az eladó postai(UPC DHL stb) vétívvel igazolja, hogy a vásárolt áru megérkezett a vevőhöz, akkor nem utalja vissza a vételárat a vevőnek! Plusz ha minőségi reklamáció van,akkor az árut a vevőnrk vétívvel igazoltam saját költségére vissza kel küldenie és csak az áru ellenértékét téríti vissza, az oda-vissza fuvart (és a Vám-Áfát) soha! Mind két felet védi és a rosszhiszemű aladót és a vevőt is kizárja a paypalbóla bankkártya adatai alapján! Inkább attól az eledótól kell tartani, aki olcsón fajn árut kínál, de a paypal fizetéstől mondvacsinált okokkal elzárkózik! Pl orosz vagy ukrén websiton lévő árut más országból küldenének direct utalással valsmi kis ismeretlen bank számlára vagy Wester Union fizetést követelve! Ez biztos csalás!
2019. ápr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!