Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyetemen tanultok/ egyetemen...

Egyetemen tanultok/ egyetemen vegeztetek? Van kapcsolatotok? Segitenek a szuleitek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az erdekelne, hogy:

Mennyi evesek vagytok?

Egyetemen tanultok?


A szuleitek segitenek az alberletben? (Akar rezsi akar alberleti dij)


Annyi a vizsgam / zhmhogy nem tudom mit csinaljak...


Neltek segitenek a szuleitek? Ha igen mennyivel?


24/l


2018. ápr. 25. 10:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Akkor is segitenek az albi dijba hogy meloztok?


Ez igy annyi ( albwrketi dij, reusi, 2 havonta forroviz ill. Kethavonta hideg viz) hogy nem birom....


Nektek segitenek?

2018. ápr. 25. 10:38
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsi a helyesirasi hibakert

Sz--r a telom


*alberleti dij

* rezsi

2018. ápr. 25. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Óbudain tanulok, most töltöttem a 22. életévemet.

Szerencsém volt annyiban, hogy lakást örököltem Budapesten (pontosabban a szüleim), így ilyen gondom nincs.

Három szobás az ingatlan, két barátommal lakom, jelképes 20-20 000 forintot fizetnek nekem havonta, így gyakorlatilag nincs rezsiköltség, a 40 000 forint elég mindenre (víz, gáz, áram, internet, TV, szemétsz., stb.)


A szüleim állják a nem luxus költségeim (oda-visszaútnyi üzemanyag, mivel nem egyedül járok, még olcsóbb is így, oktatással kapcsolatos költségek, étkezés, kis költőpénz mozira, stb.).

15-20 000 forintot adnak egy hétre normál esetben, de ebből vedd le a tankolás rám eső részét, sajnos a mai világban ez az összeg semmi, egyszerűbb szórakozásokra tökéletes.


A nyári plusz dolgaimra (nyaralás, stb.) magamnak kell előteremtenem.

2018. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én most váltok szakot, csak mivel kell hozzá egy emelt érettségi kihagytam egy évet, így nem csak tanultam, hanem nőtt is a bankszámlám összege. :)

22 éves vagyok egyébként. Kolis voltam, és elméletileg kolis is leszek, jóval olcsóbb mint az albérlet. Amúgy pont annyi volt a szociális ösztöndíjam, mint a koli díja, így ez nem sok vizet zavart. Mivel olyan szakra megyek, ahol kizárt a munka, sőt még nyáron is van gyakorlat (orvosi igen :D) így nem tudom a későbbiekben hogy fogok dolgozni, de remélhetőleg majd megoldom nyaranta. A szüleim csak ritkán segítenek (elváltak), inkább nagymamám segít, mert ki nem bírná, hogy ne segítsen valamiben. :D Koli mellett meg csak kajára költöttem, ritkán könyvre, néha jártam csak el bulizni, moziba vagy ilyesmi. Nem vagyunk gazdagok és én ezt tudomásul is veszem, ehhez alkalmazkodtam mindig is, hitelt meg én pl. soha nem vennék fel, még diákhitelt sem.

2018. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

21,

Igen, járok.

Nem, nem segítenek, de nincs is rá szükség.

Dolgozom gyakornokként egy IT cégnél, így jut is marad is szerencsére.

2018. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!