Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A hiteligénylés tényleges...

A hiteligénylés tényleges beadásától számítva mennyi idő múlva kaptátok meg a lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Illetve melyik banknál?

Mire érdemes felkészülni azokon kívül amik köztudottak és evidensek (papírok legyenek rendben, elegendő önerő, megfelelő ingatlan, stb.)?

Köszönöm!



2018. máj. 22. 10:39
 1/8 anonim válasza:
100%

Mivel mindenről tájékozódtunk előre (nem vettünk igénybe hitelközvetítőt) ezért nem kellett hol ezt hol azt pótolni.


A bankba bementünk, mindent átbeszéltünk, majd ahogy begyűjtöttük a megfelelő dokumentumokat amiket a bank kért (de ebben sem volt meglepetés semmi), vittük is be a bankba.


Persze az egész ott indult, hogy az ingatlan már ki volt választva, eladóval szóban megegyeztünk.

Amikor a bankkal először beszéltünk, utána megkötöttük a feltételes adásvételit, ami szerint ha a hitelt nem kapjuk meg akkor a szerződés nem lép érvénybe és a foglaló is visszajár.


Az igazi igénylés persze ekkor indult amikor mindent beadtunk, mert innentől tudott a hitelbírálati részleg vele foglalkozni.


Talán kettő hét volt, szóval tényleg gyors.


Az azt megelőző időszak nem a bankon múlik, hiszen neked illetve az eladónak kell prezentálni a megfelelő dokumentumokat illetve megegyezni egymással, tehát az nem bankfüggő.


Sberbank volt, két hónapja kaptuk meg a hitelt.


Azért választottuk őket, mert sokat utánajárva (magunktól) jónak találtuk az ajánlatukat.



De mondom, mi nagyon felkészültek voltunk és ezért nem kellett hol ezért, hol azért beszaladgálni, pótolni.

Egyébként a bank hozzáállása is példás volt, mind a fióki dolgozók, mind a háttérterület (utóbbit a sebességen tudtuk mérni persze).



Ha úgy nézném, hogy amikor elkezdtük keresni a megfelelő lakást, akkor persze több hónap, de szerintem nincs értelme úgy számolni, mert az piaci kérdés illetve igény kérdése, se nem jogi, se nem banki kérdés.

2018. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából mi is mindennek utánajártunk, nem csak beesünk az utcáról. Bankban is voltunk már bent elő-bírálaton. Engem onnantól érdekel, hogy beviszi az ember az adásvételit vagy az előszerződést a bankba a többi papírral együtt, hogy "na, akkor csináljuk". A két hét az nagyon baráti. Ez a fogyasztóbarát lakáshitel volt nektek is?
2018. máj. 22. 11:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk 4-5 hét volt és nem fogyasztóbarát. Mellesleg abszolút nem siettettük a dolgokat, mert baromira ráértünk és simán belefért a szerződés szerinti fizetési határidőbe.

Nekünk az volt a kedvező, hogy minél tovább húzzák, tekintve hogy a birtokbaadási időpont egy hónappal a fizetési határidő után volt. Mivel utolsó napokban utalt a bank, így csak egy hónap volt, amíg a törlesztőt és a bérleti díjunkat is fizettük átfedésben. Ha előbb utal a bank, akkor két hónap átfedés lett volna és így mínuszban jövünk ki. A megállapodásunk ugyanis arról szólt, hogy maradhatnak egy hónappal tovább, cserébe bizonyos berendezési tárgyakat otthagynak nekünk költözéskor. Ez egy havi bérleti díjért megérte. Kettőért már nem lett volna olyan kedvező.


Pótolnunk egyébként csak egyszer kellett, akkor szerződést módosítottunk egy kikötés miatt. Ez egy nap alatt lement, tehát nem emiatt húzódott. Kedvezni akart nekünk a bank... :D

K&H

2018. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Első vagyok.


Igen, fogyasztóbarát volt.


Melyik bankban jártál? Csak mert nem érdemes a mostani számlavezetőnél maradni ha van jobb is.

És látom te is kérdezted hogy ki hol intézte.

2018. máj. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

K&H-nál vagyok én is. Egyelőre nagyon tetszik a hozzáállásuk, bekérték a tulajdoni lapot is, szerződés tervezetet, szóval átnéznek mindent előre, hogy ne akkor kelljen bohóckodni, ha már ketyeg az idő élesben.

Mi is albérletben lakunk és nekünk is konkrét dátumot kéne mondani a főbérlőnek. Mi a bank által is előírt 60 napot írtuk bele a szerződésbe.

2018. máj. 22. 16:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a saját számlavezeto volt legkedvezőbb. Mi is mindent magunk intéztünk. Adásvételi szerződést megkötöttük, másnap földhivatali érkeztetés és hitel igénylés beadása. Egy nappal később jött az értékbecslő, itt indult a hitelbírálat. Két hét volt amíg ezen dolgozott a bank. Utána telt idő, de az saját magunk miatt, mi nem siettünk.
2018. máj. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia! Mi is a K&H Banknál igényeltük, minden papírunk megvolt, 2016. május 27-én adtuk be, és július 1-én kaptuk meg email-ben a szerződés tervezetet, amikor már biztosra tudtuk, hogy megkapjuk. Július 11-12-én volt folyósítás.

Időközben több papírt is kértek még, amit előre nem tudtunk.

2018. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: milyen papírt kértek be amiről nem tudtatok?

2018. máj. 28. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!