Elutasított kártyaszám?

Figyelt kérdés
Jegyet szeretnék venni egy hosszabb útra, de nem tudok a kártyával fizetni. Mindig azt írja ki, hogy az ön kártyáját elutasítottuk. De van rajta pénz és eddig semmi baja nem volt. Mit lehet csinálni? Miért van ez?

2018. máj. 24. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem Maestro kártyád van?
2018. máj. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Jegyet szeretnék venni egy hosszabb útra,"


Ja, pardon, én automatikusan úgy értelmeztem, hogy repülőre - de még ez sem biztos, mert nem írtad, hová, milyen felületen akartál fizetni?

2018. máj. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mastercard és flixbusnál szeretném venni a jegyet.
2018. máj. 24. 08:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezeket kell ilyenkor végiggondolni, ellenőrizni:


-van-e elegendő egyenleg a számládon

-a kártya nincs-e letiltva

-a kártya érvényességi ideje nem járt-e le

-a vásárlási limit elegendő-e vagy meg kell emelni

-a kártya típusát elfogadja-e az oldal (írtad, hogy Mastercard, de vajon elfogadják-e az elektronikust illetve neked milyen van azt nem írtad)


Ha ezek rendben vannak, akkor technikai hiba is lehet, bár ennek nagyon kicsi az esélye.

Ezért a bankot kellene felhívni.

2018. máj. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sanszos, hogy a vásárlási limit lesz a bűnös...

Egyszer én is így jártam, hogy volt elég pénz a számlámon, a kártyám is érvényes volt, megfelelő is volt, mégis el lett utasítva - mert aznap már vásároltam máshol és a napi vásárlási limit meg csak 50 ezer volt. (még jó, hogy volt nálam készpénz is, mert égtem volna a pénztárnál, mint a Reichtstag)

2018. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Minden stimmel pénz is van rajta, el is fogadja a Mastercardot és nem is járt le. Azóta többször is próbáltam de semmi. Nagyon ellenem van :D
2018. máj. 28. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Mennyire van beállítva a napi vásárlási limited és mennyibe kerül a buszjegy?
2018. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
17 ezer ft a jegy, és lehet hülyének fogok tűnni, de nem tudom hol kell beállítani vagy megnézni a limitet. De tuti nem haladja meg, mert már drágább jegyet is vettem vele és akkor minden oké volt.
2018. máj. 30. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!