Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Német bankkártyával hogyan...

Német bankkártyával hogyan tudok online fizetni/vásárolni?

Figyelt kérdés

Nem rég csináltattam német számlát, mert külföldön kezdtem dolgozni. A kártyán van egy IBAN-szám, a BLZ, a Konto Nr. és hogy meddig érvényes. Az oldal, ahol fizetni szeretnék kártyaszámot kér (az oldal magyar és német változatán is - Kartennummer). Megpróbáltam megadni ezeknek a feljebb felsorolt számoknak különböző változatait, de érvénytelennek veszi be. Próbáltam a kártya hátulján levő 11jegyű számot is "Karte" felirattal, de az sem jó.


Német fórumokon olvastam, hogy online csak Kreditkarte-val tudok fizetni, annak Kreditkartennummer-ével, nekem azonban Bankkarte-m van, a fórumok pedig 2010-2013-asok.

Igaz ez? Hogyan tudnám elintézni a vásárlást a német kártyával?



2016. dec. 12. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megirnád kérlek hogy pontosan milyen bankkártyád van?

Van rajta MasterCard, Visa, "Visa Electron", Maestro logó?

Van a hátulján az aláirásra szolgáló csik közelében 3 vésett számjegy? [link]

Ha ezekre a kérdésekre a válasz az, hogy "Nem", akkor nagy valószinűséggel a kártyáddal nem fogsz tudni online fizetni.

Egyébként nem igaz, hogy csak hitelkártyával (Kreditkarte) lehetne fizetni interneten. Ha arra alkalmas a betéti kártyád (Debitkarte), akkor lehet akár azzal is. De ha épp nem alkalmas rá, akkor nem lehet.

2016. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Maestro logó van rajta, de a hátulján nincs az a 3 számjegy. Furcsa, nem gondoltam, hogy nem minden kártyával lehet online fizetni. Ezek szerint Magyarország előrébb tart ebben?
2016. dec. 12. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én látom, Magyarországon inkább adnak a bankok internetes vásrálásra általánosan alkalams bankkártyát, mig pár nyugati országban inkább saját megoldásokat találnak internetes fizetésre. Például Németországban Sofort, iDeal, Belgiumban a Bancontact, az eurózónában általában a "SEPA Direct Debit" rendszer (PayPallal például használható, nem kell hozzá bankkártya), stb.
2016. dec. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Sima EC-Karte-val nem tudsz online fizetni, es ez igy van jol.


Vagy legyen klasszikus hitelkartyad (VISA, Mastercard, AMEX) vagy hasznalj paypal-t.

2016. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Az utolso irja jol. Ha sima EC-karte, akkor azzal nem fogsz tudni fizetni. Amivel tudsz, az mar naluk Kreditkarte (MasterCard, Visa)


De a neten 95%-ban elfogadjak a Paypal-t, en majdnem hogy csak ezt hasznalom. De lehetoseg van Überweisung-ra (atutalas, pl ebayen nem annyira szeretik, de van aki elfogadja) es ott van meg a Lastschrift is. (csoportos beszedes). Ami ritkabb: Auf Rechnung, amikor utolag fizetsz, szamlat kersz. Nachname, ez pedig az utanvetel.


Az IBAN a nemzetkozi bankszamlaszam, a BLZ a banki azonosito, a Konto Nr, meg a szamlaszam.

2016. dec. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:

igen, német bankoknál nem szokott debit kártya lenni (tehát aminek ugyan olyan azonosítói vannak, mint a hitelkártyának, de a sima bankszámlád áll mögötte), illetve ez az EC kártya olyasmi, de az meg nem része a nemzetközi elszámoló rendszereknek. Szóval VISA, Mastercard, stb-hez pedig mindig adnak hitelkeretet, de egy új ügyfélnek nem biztos, hogy rögtön.


Amúgy szokott lenni sofort banking német webshopokban, az gyakorlatilag átutalást jelent, de azonnal megkapja a shop a visszaigazolást.

2016. dec. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A paypal a legegyszerubb fizetesi mod, en nem is vasarolok olyan online shopban ahol nem lehet paypallel fizetni. (ha van alternativa).


10 eve hasznalom legalabb, eszembe nem jutna hitelkartyaadatokat megadni a neten.

2016. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!