Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri lakástakarékot fizetni?

Megéri lakástakarékot fizetni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, rettentő sokat nem keresek, de folyamatosan félre tudok tenni. Szeretnék majd saját házat, de nem tudom inkább csak gyűjtsek, vagy kezdjek el fizetni Fundamentát vagy más lakástakarékot

Előre is köszönöm a tanácsokat/válaszokat



2018. máj. 24. 21:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%
Hát elég nevetséges hogy amit 10 év után kivesz az ember belőle, még önerőnek is kevés, de jobb alternatíva nem igazán van.
2018. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%

ha sokat utánaszámolsz, akkor szerintem arra fogsz jutni, hogy pusztán a lakástakarék nem éri meg, és még a pénzed sem lesz nálad.


nagyjából ugye ott kezdődik, hogy a befizetésedre rájön a kamat, ami igazából kevesebb, mint amennyi a havi számlavezetési díj, tehát ott már eleve minden hónapban inkább csak bukik az ember rajta, illetve erre jön rá az állami támogatás, amit hogyha lebontassz havi összegekre, akkor ilyen 1-2ezer Ft-okat tesznek hozzá.


a számlát ugye bármikor meg lehet szüntetni, de ahhoz írni kell ugye egy kérelmet, és 1 hónapon belül kifizetik a bentlévő megtakarításodat.

nyilván ha ezt a részt sem lakáscélra használod, hanem valami sürgős pénzügyi helyzet intézésére, akkor az állami támogatást buktad, így tulajdonképpen kevesebb pénzt tudsz kivenni, mint amennyit befizettél.

meg persze ha napokon belül szükséged lenne erre az összegre, eleve bukta.


inkább elhatározod magadban, hogy nem 20ezret raksz félre, hanem mondjuk 23ezret, és akkor máris előrébb vagy, mint a fundamentával, mégis nálad van a pénz, és bármikor hozzányúlhatsz azonnal.


itt most ami esetleg előny lehet(sajnos nem tudom, hogy ez önállóan hasonló feltételekkel működik-e), de ha például a megtakarítási csomaghoz tartozik az, hogy a lejáratkor kedvezményes lakáshitelt adnak, ami tegyük fel önmagában csak rosszabb feltételekkel adnának oda, akkor az egy negatívum persze. ezt végülis neked kell eldöntened, hogy csak megtakarításból akarsz később lakást, vagy mindenképpen vennél fel hozzá hitelt is.

2018. máj. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

még egy gyors példa is, hogy világos legyen(bár gondolom egyébként az).


10 éven(120 hó) keresztül 10ezer Ft befizetés.

Ez idő alatt kapsz 360ezer Ft állami támogatást, ami kereken 3ezer Ft havonta.

A havi számlavezetési díj 150 Ft, viszont a teljes betéti kamat 7912 Ft, ami hónapra lebontva majdnem 66 Ft, szóval minden hónapban 84 Ft-ot buksz a befizetésedből, ami 10 év alatt 10080 Ft, azt már le is lehet vonni a 1 567 912 Ft-nyi megtakarításból, amit pl. a kalkulátor is ír.

2018. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
...szóval akkor inkább gyűjtsek
2018. máj. 24. 21:50
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

ha nem okoz gondot 10 helyett 13ezret vagy akár többet félrerakni, akkor jobban jársz, meg persze ha tudsz spórolni :D


szerintem még azoknak jó ez, akik nem tudják megállni, hogyha van egy kisebb-nagyobb összeg náluk, akkor azt ne költsék el. arra nagyon jó.

2018. máj. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%
Megéri. Sajnos itthon a takarékoskodási kultúra semmi, persze mindenki nagyon okos. Ausztriában 1,5% a támogatás, és 62% a "lefedettség". Itthon 30%, rekordmagas, és 13%. Jójó, ott van pénz, itt nincs annyira. De pont azért kéne. És ők úgy is tesznek félre, hogy igazából alig kamatozik.
2018. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%

NEM, NEM ÉRI MEG!!


Mi végigszenvedtük a fundamentát, végül nagyon nehezen jutottunk a saját pénzünkhöz is és mivel minden xarba belekötöttek a kifizetéshez a kérelem benyújtásától számítva vagy fél év is kellett!!


Szerintem jobban megéri, ha magadnak gyűjtögeted, mert bár pár tízezerrel kevesebb lesz a végén, de bármikor rendelkezésedre áll az összeg, ha hirtelen szükséged lesz rá és nem kell "könyörögnöd" érte !


Mindig a bankok járnak jól, ezt jegyezd meg!

2018. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

Magam nevében tudok nyilatkozni. Nekünk nagyon megéri. Az állami támogatás miatt kb 600 ezret nyertünk rajta az ingatlan vásárlásáig, tehát ennyivel kevesebb saját pénzt kellett fizetnünk. Vettünk fel lakashitelt amibe lakástakarékokkal előtörlesztést fogunk csinálni, úgy nagyjából még plusz 1 millió nyereségünk lesz az állami támogatásnak és némi kamatnak hála. De mindenki azt mond vagy csinál amit akar. Ha nincs tervben lakáscél akkor tényleg nem sok értelme.

Mi mindent ugyanígy csinálnánk lakástakarék nélkül is, csak akkor a végére 1,6 millióval szegényebbek lennénk, szóval nagyon is megéri.


Havi 10e amúgy kevés. De ha csak annyit tudsz az is több mint a semmi. Mi havi 80-at fizetünk. Arra azért már a havi szintű állami támogatás 24e forint, több év alatt nem kis összeg.

2018. máj. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó: a havi 24 ezer forint gondolom úgy jött ki, hogy 4db funditok volt, ugye? Mi is szeretnénk a meglévő 2 mellé kötni még 2-t, de az a baj, hogy a családban mindkét oldalról olyan emberek vannak, akik több tétel miatt is KHR listásak. Ilyen esetben lehet kötni úgy, hogy ők a kedvezményezettek, vagy viszi a végrehajtó majd? Túl azon persze, hogy bíznom is kell benne, hogy valóban lemondanak majd róla a javunkra...
2018. máj. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
Hú ezt én így nem tudom, nekünk családon belül lazán megvan a 4db. Több is lehetne, de ennyire van anyagi lehetőségünk.
2018. máj. 25. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!