Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 15 (2 hét múlva 16 leszek),...

15 (2 hét múlva 16 leszek), bemehetek a bankba feltenni a kártyámra pénzt egyedül?

Figyelt kérdés
Kb. 70-80 ezer forintról lenne szó amit gyűjtögettem, behemetek egyedül feltenni a pénzt? És ha igen, akkor mi a menete? Mert még sosem tettem pénzt a kártyámra, csak mások raktak, úgy, hogy nem voltam ott, a segítséget előre is köszönöm!
2018. máj. 29. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:

"Mert még sosem tettem pénzt a kártyámra"


A kártyádra nem is fogsz tudni tenni, csak a számlára. A kártya csak egy segítség, hogy felvedd a pénzt a számládról.


Ha van bankkártyád, akkor felesleges bemenni a bankba, mert ott drágább a készpénzfelvétel.

A kártyához tartozik egy PIN kód, azt tudod?

Amikor megkaptad a kártyát, akkor kellett megkapnod, megjegyezned. Ha ez meg van, akkor odamész egy bankautomatához és felveszed.


Ha van netbankod, akkor nem árt előtte megnézni, mennyi a napi készpénzfelvételi limited - mert hiába van pénz a számládon, ha pl. 50 ezer ft a limit, akkor nem enged 70-et felvenni.

2018. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem levenni szeretném, hanem feltenni rá!
2018. máj. 29. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:
A pénztárnál tehetsz be pénzt a Számládra ( nem a kártyára)Ehhez kell a bankszámlád számlaszáma.
2018. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaj, bocs, ezt benéztem (első vagyok)

Személyi igazolványodat, lakcímkártyát vinned kell, mert minden befizetésnél mindenkit beazonosítanak.

Ha Nálad van a kártyád és tudod a PIN kódot, akkor jó, vagy a bankszámla számodat.

Ha egyik sincs meg, akkor is tudsz befizetni, max akkor húzzák a szájukat :-)

2018. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

16 vagyok, rendszeresen teszek fel pénzt a számlámra(unicredites vagyok)

A számlaszámom kell meg a feltevendő pénz, ennyi, meg szokta kérdezni, hogy enyém-e a számla, mondom igen, 2 helyen aláírom a papírt és kész, személyit nem kérnek

Van egy másik opció ami 24/7ben elérhető, a bank közvetlen utca meletti ajtaja után van 1 automata ami pénz feltöltésére is alkalmas, annyi, hogyha bezár a bank akkor le kell húzni a kártyám a záron és kész

2018. máj. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"aláírom a papírt és kész, személyit nem kérnek"


Akkor viszont szabálytalan az ügyintéző: ha nem bankkártyával "azonosítod" magad, akkor el kell kérnie a személyit minden befizetésnél . még akkor is, ha asaját számládról van szó.

2018. máj. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Melyik bank? Tudtommal több banknál (de Ersténél, K&H-nál biztosan) is működik az ATM-es pénzbefizetés. Kártya be az ATM-be, pénz be a megfelelő nyílásba, és már megy is a pénzecske a kártyához tartozó számlára. :)
2018. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!