Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet másik kártyám, vagy...

Lehet másik kártyám, vagy csak másik számlával oldható meg?

Figyelt kérdés
Február végén igényeltem életem első bankszámláját, mivel elkezdtem dolgozni. Az első munkanapra kellett vinni számlaszámot is, és egyből délutános műszakba kezdtem. A banki alkalmazott elég lekezelő volt, nem nyújtott kellő felvilágosítást, a kérdéseimre röviden számomra értetlenül válaszolt (mivel nem igazán értek ehhez a dologhoz). Direkt kértem hogy olyan kártyát szeretnék amivel internetes vásárlásokat is végre tudok hajtani (késöbb megtudtam hogy ezek a Visa, MasterCard kártyák én pedig Maestro-t kaptam amit nem sok helyen fogadnak el). Megoldható hogy a jelenlegi számlámhoz egy lehetőleg Visa kártyát kérjek? Nincs szükségem a jelenlegi Maestro-ra csak a fizetésemet veszem le róla és kész.
2018. máj. 31. 01:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak direkt internetes bankkártyák is, amikkel csak interneten lehet vásárolni és netbankban tudod beállítani, hogy mennyi pénzt lehet levenni.

Azt azért ne felejtsd el, hogy a kártyadíjat kártyánként fizeted.

2018. máj. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy melyik banknál van a számlád de sok banknál netbankon is igényelhetsz új kártyát. Vagy telebankon is.

Fiókban viszont mindenképp.


Miután az új megjott a régit a fiókban szuntesd meg!


Amit valaki írt az direkt webkártya ami csak neten használható. Biztonsági megoldás.

2018. máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Lehet egy számlához több kártya, csak nincs értelme. Bemész a bankba, és kérsz egy Mastercardot. Ennek általában egy kicsit magasabb az éves díja, mint a Maestro-nak. A Maestro-t meg megszünteted. Ilyenkor a Mastercard éves díját levonják, a Maestro időarányos díját visszakapod a számládra.
2018. máj. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értelmezem nem kell külön másik számlát nyitnom, csak a jelenlegihez kérek másik kártyát? Annyi érdekelne még, hogy miben különbözik a sima kártya a dombornyomott-tól? Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. máj. 31. 11:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A többiek jól írták, lecserélheted a számládhoz tatozó Maestro bankkártyát MasterCardra vagy Visára.

Dombornyomott és vésett/elektronikus kártya között manapság már nincs igazán jelentős különbség, online vásárolhatsz mind a kettővel.

[link]

[link]


Ezeket érdemes elolvasni, szerintem érdekes, érthető. :) Minden jót, kellemes internetes kártyás vásárlást előre is!

2018. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket! Dobdtam a zöld pacsikat! ;)
2018. jún. 2. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!