Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha másik bankot szeretnék,...

Ha másik bankot szeretnék, köteles vagyok a másikat megszüntetni? (Németország)

Figyelt kérdés
2018. jún. 1. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Na most még egyszer:

Ha egy másik kereskedelmi bank ügyfele szeretnél lenni, akkor köteles vagy-e az előző bankban lévő szerződésedet felmondani?

Nem.

2018. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oke, akkor megnyugodtam;)
2018. jún. 1. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
2018. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Persze az esetlegesen felmerülő díjakat köteles vagy megfizetni amíg fel nem mondod a bankszámlád (pl számlavezetés, kártya a díja, ha van ilyen).
2018. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy köteles. Sőt ugyanannál a banknál lehet 2 számlád is.

De a "másik" bank nem köteles elfogadni a kérelmedet.

1 számlához jogod van. Ha már van számlád, akkor elutasithat a bank, ha neki úgy tetszik.

Viszont ha nyitsz egy másik számlát, érdemes megszüntetni a régit. Miért fizetnél 2 helyre számlavezetési dijat?

2018. jún. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sőt a meglévő bankod mellé nyithatsz még 1 másik bankot is!

(Bocsi a kérdésed elég butácska lett, nem hagyhattam ki.)

2018. jún. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Le lehet pontozni, de ez a törvény. Itt joga van a banknak megválogatni az ügyfeleit. A " mindenkinek joga van 1 számlához" törvény bevezetése előtt még nehezebben lehetett számlát nyitni. Ez nem Magyarország.
2018. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy Porschét szeretnék!
2018. jún. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!