Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az érintéses fizetéses bankkár...

Az érintéses fizetéses bankkártya mennyire biztonságos az utcán?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy ha valaki megfelelő technológiával rendelkezik, akár le is emelhet a contactless kártyánkról pénzt azzal, hogy csak elsétál közel mellettünk. Ez mennyire valószínű?

A hacker-ek nyilván nem az utcát bóklásszák 10 ezer forintokért, de bármi megeshet...

Láttam ilyen kártya tokokat amik elvileg ellehetetlenítik a leemelést ha benne van. Ezek mennyire fokozzák a biztosnágot? Érdemes venni ilyen párszáz forintos tartót?



2018. jún. 6. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Szakfórumokon olvass utána , minden rendszer hátrányát felsorolják és a védekezést is . Okos gépek bypass stb kijátszható és minden bekapcsolt eszköz amin privát téma kód stb van tárolva .
2018. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Semennyire nem valószínű, ugyanis a banki tranzakciós terminálhoz élő szerződés kell egy bankkal. Ki az az idióta, aki a nevét adja a lopáshoz?!


Továbbá az RFID szó szerint csak érintve vagy maximum centikről működik. Tehát ha belső ruházatban, vastagabb tárcában vagy táskában van a kártyád akkor már eleve nem is fog működni.


Természetesen lehet jel blokkoló tokba tenni a kártyát ha paranoiás vagy, de gondolj arra, hogy MO-n vagy több millió érintős kártya és én személy szerint senkit nem ismerek de még csak nem is olvastam hiteles beszámolót ilyen visszaélésről - nem véletlenül.

2018. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Azért a biztonság kedvéért beszereztem egy ilyen kis kártyavédőt.
2018. jún. 7. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!