Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a menete annak, ha munkahel...

Mi a menete annak, ha munkahelyen új bankszámlaszámot akarok megadni?

Figyelt kérdés
Előző számlaszám helyett szeretném megadni az újat, hogy arra jöjjön a fizetésem. Mi a módja, hogyan kell, mennyi időbe telik módosìttatni?

2018. jún. 7. 02:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyeden érdeklődj.

Nálam 2 másodperc az egész, de lehet, hogy egy multinál több idő (bürokratikusabb szervezet, mint egy kisvállalkozás).

2018. jún. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk HR-nek kell miatta szólni, vagy emailben vagy személyes és igazolni kell a változást (pl képernyőfotó, szerződés - a lényeg hogy ne kézzel írva legyen). Módosítani pár perc, szimplán átírják a rendszerben, de érdemes azért nem a fizu utalás előtti napon szólni, ha már az újra szeretnéd kapni a pénzt.
2018. jún. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk két emailbe kerül, egyet nekem ír meg az új számlaszámmal, egyet meg én írok a bérszámfejtőnek. " mozdulat átírni az újra.
2018. jún. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem írásban kellett (nem emailben) bejelenteni a gazdasági osztály felé, hogy megváltozott a számlaszámom és a továbbiakban a fizetést a .... számlaszámra kérném.
2018. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annak a szervezeti egységnek kell jelezni, ahol a bérszámfejtés történik. Általában írásban, hogy ne legyen vita a számlaszám pontosságáról.
2018. jún. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nálunk HR-nek kell miatta szólni, vagy emailben vagy személyes és igazolni kell a változást (pl képernyőfotó, szerződés - a lényeg hogy ne kézzel írva legyen)"


Ezt a részét nem értem? Mi köze egy munkáltatónak olyan szerződéshez, amit én egy másik gazdasági szereplővel kötök? Semmi az ég világon! Ez teljesen magánügy.


Azt kérheti, hogy írásba add, hogy milyen számlaszámra kéred az utalást, milyen időponttól. Arra sem kötelezhet, hogy gépelt legyen ez az írás. Az írott forma azért jó, mert a bankszámlaszám elírásából adódó problémáknál kiderül, hogy ki hibázott.


Ha arra akarunk kitérni, hogy valaki másnak a bankszámláját adja meg egy dolgozó, mert mondjuk van valamilyen tartozása, és ne tudja a végrehajtó inkasszálni a bankszámláját, akkor pedig azt mondom, ehhez sincs semmi köze a munkáltatónak. Azt a munkáltató nem vizsgálhatja, hogy van-e rendelkezési joga a dolgozójának a megadott bankszámlaszám felett, vagy sincs.

2018. jún. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Ezt a részét nem értem? Mi köze egy munkáltatónak olyan szerződéshez, amit én egy másik gazdasági szereplővel kötök? Semmi az ég világon! Ez teljesen magánügy" - Példának írtam, hogy inkább azt preferálják ha nem csak az illető ráírta egy lapra a számot. Mert aztán ha véletlen elírta és rosszul utalnak elég macerás aztán javítani. Nem a komplett szerződés kell csak az a rész ahol ott a bankszámlaszám, mimden más takarható. Nem kell semmilyen névnek látszódnia és főleg ebank képernyőfotót adnak le amin a bankszámlaszámon kívül minden ki van takarva. Mindegy kinek a nevén van, nem is írtam hogy látszódnia kell a névnek, szimplán azt szokták kérni hogy lehetőleg ne kézzel írják hanem alapból nyomtatott vagy elektronikus verziót adjanak le mert így a legkisebb a hiba esélye. Ha valaki szimplán legépeli vagy leírja azt is elfogadják azért, de ott nemegyszer volt már elírás, ezért szokták inkább az ebankot kérni.
2018. jún. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aha. :)
2018. jún. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!