Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van a 5 millió önerőnk a...

Van a 5 millió önerőnk a párommal. Hitelt szeretnénk felvenni ház vásárlásra. CSOK-ot is szeretnénk igénybe venni 2 gyerekre.20-25 millióért akarunk házat venni. Melyik bankot válasszuk?

Figyelt kérdés
Nem tudom még melyik éri meg jobban az építés, új ház vásárlás vagy használt...Balatonon lakunk. Esetleg várok erre is tanácsokat :)

2018. jún. 7. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:

CSOK-ot lényegesen többet kapsz új ház építésére, mint használt lakásra.

Illetve Balatonon nem tudom, hogy mennyire hiteleznek a bankok, de nekem talán karcsúnak tűnik kicsit az önerőtök. Tudom, hogy törvényileg 20% az előírt minimum, de ez többnyire csak Budapesten engedik meg, hogy eddig elmenj.

Ezeket csak mellékesen említettem meg. Amúgy ajánlom a fogyasztóbarát lakáshitel konstrukciót. Ezt a bankok úgy nagyjából egyforma feltételekkel ajánlják, szóval ebből a szempontból szinte mindegy, hogy hol veszitek fel, ha ezt választjátok. Nekem a K&H-val jó tapasztalataim vannak, de szerintem ez fiók és ügyintéző függő is.

2018. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igen utána néztem recepteket 30%nak kell lennie vagy jelzálog.
2018. jún. 8. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Kicsit konkretizálva, 2 gyerekre a CSOK összege használt lakás esetén 1,43M forint, új lakás vásárlásánál/építésnél 2,6M. Ezt egyébként önerőnek számítja be a bank és a hitellel együtt folyósítja a legtöbb esetben. (tehát nem neked kell intézned külön, de erre rá kell kérdezni a bankba. K&H-nál ők intézték.)
2018. jún. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam, hogy önerőnek szàmít a csok:o
2018. jún. 9. 23:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, rosszul tudtam, nem önerő a CSOK, csak simán lejön a vételárból, tehát arra az összegre nem kell hitelt felvenned.

Teszem azt egy 20 milliós panelnél ha van 5M önerőd és igényelsz használt lakásra 1 gyerek után CSOK-ot (600.000Ft), akkor nem kell 15M hitelt felvenni, csak 14,4-et.

2018. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oohh..Jól van köszi!
2018. jún. 12. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Sikerült már valamit előrelépni, dönteni?
2018. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!