Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik, ha nincs a...

Mi történik, ha nincs a kártyán az hitel törlesztő teljes összege?

Figyelt kérdés

Nagyon szűken jön ki a hónapom.

42 ezer a törlesztőm, de csak 30-at tudtam rajta hagyni.

Gondolom leviszi minuszba a bank, annak ellenére is, hogy nincs hitelkeretem.

Inkább amiatt aggódom, hogy nehogy szerződésszegésnek minősüljön, vagy elveszítsem még arra a maradék 3 évre a kedvezményes kamatot, és THM-et.

Hétfőn betelefonálok, csak addig hátha tudtok nekem valami megnyugtató (vagy kevésbé megnyugtató) választ adni.

Előre is köszönöm!



2018. jún. 9. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
A 30 ezret leveszi akkor, mikor aktuális a törlesztés. Nem megy mínuszba a számlád, mikor pénz érkezik a számládra, akkor fogja a maradékot levonni, plusz a késedelmi kamatot, plusz ha kapsz levélben értesítőt az elmaradásról, akkor annak a díját. Ha csak a következő fizukor lesz utaéásod, akkor amikor rámegy a pénz, a bank azonnal levonja az elmaradt összeget és a késedelmi kamatot. A törlesztés időpontjában meg a rendes havi 42 ezer aktuális havi törlesztőt. Tehát júliusban eleve -12 ezerrel lesz kevesebb, amihez hozzáférhetsz, mert ezt rögtön levonják, már mikor csippan a telefonod, hogy megjött a fizu, plusz késedelmi kamat, aztán az aktuális 42 ezret is levonják, mikor esedékes. Tehát kb. 56-57 ezer lesz jövő hónapban a hiteled, ha ebben a hónapban nem tudod a fennmaradót kifizetni. Legalábbis nekem az OTP-nél így volt!
2018. jún. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jövő havi fizumba sok túlóra lesz, legalább 50 ezerrel fogok többet kapni, ebben a hónapban keletkezett egy nem várt kiadásom, és sajnos felújítás miatt jelenleg tartalékom sincs, a fizetésem is nagyon alap volt. Csak ez a hónap ilyen. Utána már tudok félre is rakni, mert jóval több lesz a fizetésem.


A szankciók miatt tartottam csak, de hétfőn mindenképp telefonálok.

UniCreditnél vagyok.


Köszönöm a válaszod.

2018. jún. 9. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem vonja minuszban és nem is teljesül az utalás.

Késedelmi kamat és következő alkalommal hitel felmondása.

2018. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, akkor egy dobás van a késéssel, és ha még egyszer előfordul, akkor felbontják, és egy összegbe kell visszafizetni?

A plusz költségekkel együtt.

Huhh, ez durva, na akkor meg kell oldjam. Nem fog 12 ezer forinton múlni.


Köszönöm a válaszokat!

2018. jún. 10. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
A hitelt 90 napon túli elmaradás esetén mondják fel. Ergo, ha 3 hónap elmaradás van. Ha jövő hónapban levonják az elmaradt 12 ezret és az aktuális törlesztőt, akkor csak késedelmi kamat kerül pluszba felszámításra.
2018. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem utalnak részösszeget!

Egy utalás akkor teljesül, ha megvan a számlán az utalásnak megfelelő teljes összeg!

2018. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Otp nekem részösszeget is levont, ha teljes összeg nem állt rendelkezésre. Más banknál nem tudom.
2018. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.


Annyi történt, hogy levitte mínuszba 12 ezerrel, így ugye amint pénz érkezik rá, kinullázódik a számla.

2018. jún. 22. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!