Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretném eladni a házamat,...

Szeretném eladni a házamat, amire friss hitelt vettem fel - lehetséges visszafizetni?

Figyelt kérdés

Vettem egy házat, amire hitelt is vettem fel az MKBtól, de közben kiderült, hogy a szomszédban muzsikus népek élnek és az együttélés lehetetlen.

Szeretném eladni a házat és visszafizetni a hitelt a banknak, de mivel nagyon friss a dolog így nem tudom, hogy hogyan lehet ezt megoldani?



2018. jún. 13. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem egy dolog érdekel. Miért nem kérdezed meg a bankot? :D


A házat pedig nem fogod tudni eladni a tesók miatt, úgyhogy cumi. Előbb kellett volna gondolkodni.

2018. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Arról nem beszélve, hogy ha 5 éven belül eladsz egy ingatlant többért, mint a vételára, akkor elég sok adót kell fizetni a különbözet után.
2018. jún. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És igen, erről mindenképpen a bankot kell megkérdezned, mi lesz a menete ennek, megoldható-e egyáltalán?
2018. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges persze, de nem akarsz másik házat venni helyette? Akkor nem kell új hitel csak a jelzálogot kell a másik ingatlanra átterhelni. Viszont az adókra/illetékekre a gatyád is rá fog menni az éven belüli eladás miatt.
2018. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!