Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszószhatják a gyerektartást?

Inkasszószhatják a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Röviden. 3 éve elköltözött a férjem, nem váltunk el van 2 közös gyerekünk. Neki azóta van másik élettársa. Egy régi tartozása(több százezer forintos tartozás) miatt inkasszálták a számlám, erre jön a gyerektartás, fizu, családi pótlék. De erről én nem kaptam levelet nagyon meglepett a dolog

A kérdésem az lenne, hogy a gyerektartást kérhetem e még következő hónapig készpénzben? Vagy mit tennétek? Egyedül nevelem a gyerekeket a fizetésem is kevés, gyerektartás nélkül nem marad fedél a fejünk felett es mindez a mcskos miatt.



2018. jún. 16. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Bocs szeretnelek kijavitani:


"Neki azóta van másik élettársa. Egy régi tartozása"


A tartozasa nem az ove, hanem a tietek, kozos!

2018. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem közös, mert nem együtt vettük fel. Én is vettem fel hitelt ő is, ő míg el nem elköltözött addig fizette az övét utána nem.
2018. jún. 16. 20:49
 3/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
90%

"3 éve elköltözött a férjem, nem váltunk el"


Magyarul házasok vagytok. Persze, egyetemlegesen feleltek a házasság alatt keletkezett tartozásért.


Mondjuk első körben válj el, 3 év után lassan ideje lenne. GXT-t kérheted kápéban is, de ha a hites férjed utalja, ő dóga, nem tehetsz semmit.

2018. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A munkahelye.utalja nem ő
2018. jún. 16. 20:54
 5/10 A kérdező kommentje:
És mennyi időbe telik a gyerektartást számláról készpézbe átrakatni? Mellesleg köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. jún. 16. 20:56
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Miért vannak ennyire buta nők?
2018. jún. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A gond itt az, hogy "közös" a bankszámla.

A közös bankszámlát "szüntesd" meg, legalábbis a férjed rendelkezési jogát felette, aztán nem lesz továbbiakban gondod.


Ha pedig nem közös, akkor Neked van tartozásod, ugyanis X. bankszámláját nem inkasszálják Y. tartozása miatt még akkor sem, ha házasok.


Közös a bankszámlátok?

2018. jún. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Dehogy közös.
2018. jún. 17. 15:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem közös, akkor nem inkasszózhatják a számládat másnak a tartozása miatt.


Itt valami nem kerek...


A saját bankszámlát csak akkor inkasszálják, ha a bankszámla tulajdonosának van tartozása, vagy Te másnak a tartozását - hivatalosan - átvállaltad, vagy egy tartozás megfizetéséért egyetemlegesen vagytok mindketten felelősek.


Akkor mi is a helyzet?

2018. jún. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, voltam elintézni a dolgot és félreértés történt, mert nem az én tartozásom és a számla se közös a gond pedig meg lett oldva. Úgyhogy az utolsó válaszolón kívül mindenki bekaphatja:) kiderült nem én vagyok a buta hanem ti kedveseim.
2018. jún. 19. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!