Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a "visszafizetendő teljes...

Mi a "visszafizetendő teljes összeg" jelentése a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Voltam pár bankban érdeklődni lakáshitellel kapcsolatosan, 2 helyen előminősítést is csináltam és nekem igazából a "visszafizetendő teljes összeg" megfogalmazása nem tetszik.

Biztos csak én vagyok kukacoskodó, de az ügyintézőktől kérdeztem minden esetben, hogy ez akkor is "visszafizetendő", ha előtörleszteni vagy végtörleszteni akarok? Azt mondták, hogy nem, mert elő és végtörlesztésnél csak a tőketartozást kell fizetni, nem fizetünk előre kamatot, mert a visszafizetendő összeg az csak egy tájékoztató jellegű összeg az adott futamidőre az adott kamattal. Ezt értem is, de akkor szerintem nem így kéne nevezni, mert nekem ez teljesen azt sugallja, hogy ezt az összeget mindenképp vissza kell fizetnem, akkor is, ha akár 1-2 éven belül végtörlesztek.

Én gondolom csak túl ezt a dolgot? :)



2018. jún. 18. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Igen, csak te gondolod túl a dolgot.
2018. jún. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ráadásul ha nem végig fix a kamatozás, akkor amiatt is változhat (nőhet, csökkenhet) a "visszafizetendő teljes összeg".
2018. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyébként igen, jogos (utolsónak). De akkor miért így nevezik? :D Miért nem az a megnevezés, hogy "az első kamatperiódusban lévő kamat alapján becsült, a futamidő végéig visszafizetendő összeg". Vagy valami ilyesmi.


20 évre veszem fel 10 évig fix kamatozással, mert ennyi idő alatt végtörleszteni tudok. Csak nem akarok beleszaladni abba miután kifizettem az összes tőketartozást, hogy akkor derül ki az, hogy "ja, hát a teljes visszafizetendő összeg az nem ennyi".

2018. jún. 18. 13:36
 4/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Igazból a szerződést kell elolvasni, hogy mit tartalmaz elő/végtörlesztés esetére, és attól többet nem kérhetnek.
2018. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!