Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez a tulajdoni lap így oké?

Ez a tulajdoni lap így oké?

Figyelt kérdés

Május végén adtuk be a papírokat a bankba egy lakás megvásárláshoz. Ez széljegyre is került akkor. Utána indult a hitelbírálat, ami múlt hét előtt le is zárult sikeresen. Múlt héten csütörtökön alá is írtuk a papírokat, bevittem a jelzálogbejegyzési kérelemhez a papírokat a földhivatalba pénteken. Gondoltam ma ránézek, hogy mi a helyzet és látom, hogy széljegyre került a zálogjog bejegyzés, viszont a mai napon valami árverési kérelem is érkezett, meg egy törlés is ugyanerre a kérelemre (nem tudom időrendben, hogy melyik van előbb és melyik utóbb).

Ez baromira aggaszt, mert gyakorlatilag 2-3 napra vagyunk attól, hogy a bank utalja az eladónak a fennmaradó vételárat.

Ebből lehet baj, meghiúsulhat az adásvétel? Kit érdemes ilyenkor hívogatni, az ügyvédet, az eladót, a bankot? Engem még nem hívtak a bankból, szóval nem tudom, hogy nem vették-e észre vagy egyáltalán van-e jelentősége, de sikerült beparáztatni magam...


Így néz ki a dolog (az egyéb részeket kitakartam, ha nem haragszotok). A tulajdoni lap egyéb részei teljesen rendben vannak, ahogy eddig is volt, hisz akkor el se jutottunk volna idáig.


[link]



2018. jún. 25. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Lényeg->ha az ingatlan tulajdoni lapján a bejelentkezéskor/ lakcímkártya csináltatásnál nem szerepelhet szêljegyzet.

(Mi fél évig vártunk)

2018. jún. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Magyarul szóljak a tulajnak, hogy baromi gyorsan rendezze?
2018. jún. 25. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Hallod ez az ügyvéd dolga, de amúgy lehet, hogy előbb utóbb úgyis elárverezik szóval tök mindegy mit csinálsz...
2018. jún. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ügyvéden keresztül a földhivatal.

De személyesen is érdemes külön zaklatni a földhivatalt.

Adás-vételtöl számitva 30,napon belül át kell jegyezni az új tulajdonos nevére(+30 nap engedélyezett "behajtás,széljegyzet" kivizsgálására.De ez csúszni szokott).

De a banknál is jelezzék a ' birtokba vétel megtörtént'.

2018. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell félni. A tulajdonjog bejegyzésetek hamarabb érkezett a földhivatalhoz, mint az árverés tényének feljegyzése, így amikor az árverés tényét akarnak feljegyezni, már ti lesztek a tulajdonosok, ezért azt el fogják utasítani.


A végrehajtó az aktuális tullapból dolgozik és jelenleg ő azt látja, hogy meg az adós a tulaj.


De nyugi, nincs gond.

2018. jún. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Van valamilyen fejlemény az ügyben ?
2018. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amíg a széljegyen ez rajta volt, addig a bank felfüggesztette a folyósítást. A tulaj rendezte a dolgot, a földhivatalból nem ment ki egy törlő határozat, de már rendezve lett minden, megtörtént a folyósítás is.
2018. júl. 2. 11:44
 8/8 anonim válasza:
Orulok hogy jól alakult! Azért egy agyrém az ingatlanvásárlás ...
2018. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!