Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 15E eurot nemet szamlarol,...

15E eurot nemet szamlarol, hogy a legkoltseghatekonyabb Magyarorszagra kuldeni?

Figyelt kérdés
Edesanyam magyar Postakartyajara tudnam kuldeni, de fogalmam nincs, mennyi es milyen koltsegek merulnenek fel, transferweiserol hallottam, de tapasztalatom ninincs, h megbizhato-e.
2018. jún. 30. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen megbízható és a legolcsóbb - én is azzal utaltam, szinte "fillérekért" - 60 ezer ft-ot 580-ért. Ráadásul még gyors is: délelőtt 11-kor utaltam (hétköznap), estére megkapta a pénzt.
2018. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Revolut
2018. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: azért a 15 euró elég kevés pénz ahhoz, hogy ahhoz képest jelentős lesz az utalás költsége.
2018. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha euróban akarod utalni, akkor annak semmilyen költsége nincs, csak kell, hogy egyen itthon egy fogadó euró számlátok. Ez a legtöbb bankban ingyenes, esetleg párszáz forint, tehát nem tétel.


Ha forintban akarod megkapni, vagyis átváltanád az eurót forintra, akkor szerintem a revolut a legjobb: nyittok egy revolut számlát (telefonon néhány perc alatt megvan, www.revolut.com). Ezt a számlát aztán német bankkártyáról fel tudjátok tölteni (mintha internetes vásárlás lenne) és erről a számláról át tudjátok utalni a magyar bankszámlaszámra az összeget. Ami nagyon jó a revolutban, hogy semmilyen konverziós és utalási költség nincsen. (az átváltást hétköznap 9-től 17 óráig érdemes csinálni, amikor nyitva van a devizapiac, mert hétvégén és munkaidőn kívül azt hiszem +1%).


A hátránya, hogy a revolut számláról az utalás kicsit lassabb, 2-3 napot vesz igénybe.


Ha van kérdésed dobj egy privit. Nem vagyok ügynöke amúgy a revolutnak, csak nagyon jó szolgáltatásnak tartom. Euróban kapom a fizetésem, és ennek a segítségével költöm Magyarországon a pénzem.


Egyébként a transferwise is jó és megbízható, de az átváltásnak van jutaléka. Nem tudom mennyi, mert nem használom.

2018. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3. válaszoló, 15 000 euróról van szó, nem 15-ről.

Egyébként kiválóak a fentebbi válaszok!

2018. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös, jogos, benéztem :D - bocsánat.
2018. jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Á oké, akkor ennek utánanézek. A transferweise 15.000 esetén 100€-t kér, viszont jelenleg 329 körül váltja, ha jól láttam.
2018. jún. 30. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Németország nem távolság, merre laksz pontosan?

Egy berlini vagy müncheni úti cél esetén olcsóbb, ha valaki kimegy érte repülővel/vonattal, s még élmény is.

2018. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze kimegy érte, mikor biztosan 20-25 ezerét haza utalja. Neked meg a címet is írja le...majd el hozod neki, na persze...
2018. júl. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!