Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány napba telik egy külföldi...

Hány napba telik egy külföldi (EU-s) utalás Magyarországra? (angliai számláról magyarra)

Figyelt kérdés

Állítólag múlt héten pénteken lett elutalva, ma szerda és még sehol sincs. Valahol olvastam, h 4-5 munkanap is lehet a külföldi utalás.

Ti hogy tudjátok?

Ha igaz a 4-5 munkanap, akkor még nopara, viszont párszor már eljátszotta ezt az illető. Letelt az 5 nap is, és kiderült vagy az, hogy rossz IBAN-t adott meg véletlenül, vagy "rendszerhiba volt és 3 napig nem működött az utalás". Most ez vagy kamu, vagy nem tudom...

Köszi előre is a válaszokat.



2018. ápr. 18. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Lehet annyi.

De mi volna, ha elkérnéd a tranzakció nyugtát, amit a feladó kapott?

Normális esetben azt szó nélkül küldik.


A rossz IBAN meg egy BAROMSÁG!

OTP esetén ez úgy néz ki, hogy a rendes számlaszám kiegészül a HU53 kóddal

De mivel a számlaszámok ELEVE nemzetközi egységes formátumúak, IBAN nélkül is tuják még újzélandon is, hogy 1177-tel a magyar OTP lakossági számai kezdődnek.

2018. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"OTP esetén ez úgy néz ki, hogy a rendes számlaszám kiegészül a HU53 kóddal "


Tévedés. A HU utáni szám egy ellenőrző szám, ami a számlaszámból képződik. És ez azt is jelenti, hogy egy bankon belül nem ugyanaz mindenkinek. Ami ugyanaz, az a Swift/BIC kód.


"De mivel a számlaszámok ELEVE nemzetközi egységes formátumúak, IBAN nélkül is tuják még újzélandon is, hogy 1177-tel a magyar OTP lakossági számai kezdődnek."


A számlaszámok országonként mások lehetnek. Sőt, akár országon belül sem egységesek. Lásd pl, hogy az OTP 2x8 számot használ, a legtöbb bank meg 3x8-at. Az angol bankszámlaszámokban meg betűk is vannak. Az olasz az 3x5+1x4+1x3 szám. Nem egységes. Az tényleg igaz, hogy az 117-ből egyértelmű az OTP Bank, és ez visszakereshető. Sőt, a magyar számlaszámok első 8 számjegyéből az a bankfiók is beazonosítható, amelyikben nyitották.


"rendszerhiba volt és 3 napig nem működött az utalás"


Ez viszont nem igazán szokott játszani. Persze lehet, hogy pont te voltál az, akivel, de...

Mire érkezne az utalás? "Eladtál" valamit egy piactéren?


"Hány napba telik egy külföldi (EU-s) utalás Magyarországra? "


EU-n belül általában 2 nap, gyakran csak 1. Az igaz, hogy maximum 5 napot adnak meg a bankok.

2018. ápr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kértem az illetőt, h mutasson nyugtát. Erős a kételyem, h nincs, mivel mindig félrebeszél. Elég zavarosak a válaszai.

Ebben a 4-5 napban is kételkedtem. Attól, hogy ez a max, még nem feltétlen ennyi is...

A rendszerhiba egyenesen marhaságnak tűnt.

A baj az, hogy nem tudom, hogyan lebuktatni...

Az illető amúgy marketinges "tanácsadó" xD Feketén. Már vagy másfél éve.

Facebook oldala van, mezei interjúk készültek róla. Adózni semmiből sem szokott. Szóval egy piti kis csaló. Tartok tőle, a pénzem is csak duma. Nem tudom, hogyan ugraszthatnám ki a nyulat a bokorból.

2018. ápr. 19. 19:46
 4/5 Damn ***** válasza:
100%

Szia,


Nekem angliabol OTP szamlara 3. vagy 4. napon szokott megjelenni a penz ha kuldok.


Remelem segitett!

2018. ápr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kérdező, megkaptad végül a pénzt? Úgy érzem ugyanaz az ember vágott át engem is 🙄😅
2022. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!