Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankszámlák havi díjai...

A bankszámlák havi díjai miért nagyon magasak, ha nagy összeget tartasz rajtuk?

Figyelt kérdés
Nézem a bankmonitor oldalon a kalkulátort. Ha semennyi tartalékot nem írok be, akkor 2-300 Ftos havi bankszámlaköltséget ad ki, ha nagy tartalékot írok rá (más különbséget nem állítok be!), akkor 1 számlacsomag kivételével 5000 Ft-tól indul. Miért?

2018. jún. 30. 19:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom egy fajta "bünti" úgy értem, hogy ezzel akar rákényszeríteni a bank, hogy ne sima számlán legyen a lóvéd, hanem valamilyen betétben. Ami neki jobban megéri, mivel azt a jelentéktelen pár tized %-os hozamot nem tétel kifizetnie, a lényeg hogy minél inkább elkötelezd magad a banknál, minél inkább náluk ragadjon a pénz.

Ha lekötöd, és lejár, akkor is alapból ott a tranzakciós díj, ha ki akarnád venni, szóval ilyenkor jönnek az újabbnál újabb ajánlatok, konstrukciók, milyen formában kösd le.

Biztosítással egybe kötve, stb stb.

A lényeg, hogy minél hosszabb távon náluk legyen a pénzed.

Mert ha ezt sok emberrel csinálják, akkor gyakorlatilag nem az embereknek lesz pénze, hanem a banknak. AZ használja, az forgatja.

Neked meg marad a tudat, hogy valahol van pénzed.

2018. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Értem.

Csak azért volt érdekes, mert eddig csak azzal találkoztam, hogy elengedték a bankszámlaköltséget, ha sok pénzt tartottam a bankban.

Ugyanúgy választhatom azt is, hogy otthon tartom készpénzben, járműparkban, aranyban vagy ingatlanban; nem a bankban. Szóval ezt inkább honorálniuk kell, hogy a rendelkezésükre bocsátottam pénz formájában.

2018. jún. 30. 20:44
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
Érdekes. Ersténél vagyok, pár éve diákként ingyenes volt. Véget étürtek a diákévek, föállásban dolgozom, jött levél, h már nem ingyenes, átrektak más számlacsomagba. Havi 1000 ft, de van két feltétel, ami közül ha egyik teljesül, akkor 199 ft. Akkoriban alig volt pár tizezer ami rajta maradt. Eltelt pár év, fizut emeltek, sporoltam, most van rajta több mint 1 millio, és ugyan ugy 199 ft a havidijam. Eddig csak simán ott volt, most elkülönitett célbetét számlán.
2018. jún. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

#2-es kommentre, igen, csak én meg úgy látom, hogy a világ egyre pofátlanabb, és mindenki egyre telhetetlenebb. Vagy lehet, hogy az aktuális piaci feltételek miatt alakult így. Az állam is ezt csinálja, az élet bármilyen területén úgy gondolja, hogy valakinek 3 ft-nál többje van, akkor egyből elkezdenek agyalni, hogy húzzák le.

Plafont verdeső, dinamikusan változó üzemanyag adó, internet adó, hadd ne soroljam. Olyan pofátlan lehúzásokat találnak ki, hogy az ember csak néz.


Minden esetre a mai hozamnak hazudott kamatok mellett, ha van annyi pénzed, hogy tudsz belőle ingatlant venni, megéri figyelgetni a piacot.

Mostanában ugyan felfelé mennek az árak, pl 2 évvel ezelőtt még úgy is jó befektetés volt ingatlant venni, ha csak úgy hagytad üresen, nem is foglalkoztál kiadással, vagy felújítással.

Nekem régen a bank az utolsó, ahova a pénzem vinném.

2018. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

... még ha pl komolyabb lakásra nincs is pénzed, jó helyen lévő garázsokban is van fantázia.

Arányaiban a vételárhoz képest egész jó áron ki lehet adni őket, a bérlővel sincs annyi gond, ha esetleg baj van a fizetéssel, egy autót, könnyebb kirakni... meg ha éppen nem tudod kiadni, a fenntartási költsége kb elhanyagolható.

2018. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
nem tudom, hogy ez hogy jött ki neked, mert én meg épp azt tapasztalom, hogy ha pl. rendszeresen érkezik nettó 250 ezer ft fizetés a számládra, akkor ingyenes a számlavezetés, stb.
2018. jún. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6: Úgy, hogy 0 Ft érkezik a számlára.

Ha ezt állítod be, neked is az jön ki, mint nekem.

2018. júl. 1. 02:10
 8/19 A kérdező kommentje:
5: Garázsügyben egyetértünk.:)
2018. júl. 1. 02:11
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, valamit nagyon elnéztél!



A számlavezetési díjak attól függnek, hogy mennyi jóváírás érkezik havonta a számlára és/vagy milyen aktívan használod a számlát.


Olyan nincs, hogy ha nagyobb a látra szóló egyenleg akkor drágább lesz a havi díj.

Sőt, ha ez befolyásolja, akkor éppen, hogy csökkenti, bár általában nem ez szokott a feltétel lenni.



Valamit nagyon elnéztél.


Csak megtakarítást elhelyezni akarsz számlát?

Mert akkor olyat keress, ahol a számlavezetési díj alacsony, a műveletek a drágábbak.


Melyik bankokat nézted, milyen számlákat? Valami félreértés van.

2018. júl. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9: [link]
2018. júl. 1. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!