Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP LTP összeget adás-vételibe...

OTP LTP összeget adás-vételibe (lakás vásárlás) hogy írjak pontos összeget ha még nem tudják a kamatok miatt pontosan? (önerő része lenne, K&H-s hitelhez) Tényleg csak az eladónak utalhatják, az én számlámra nem? Köszönöm.

Figyelt kérdés

2018. máj. 30. 19:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Gyorsított kifizetés lenne, aminek a díja 3% , de az állami támogatás jár rá. Akkor 3%-kal kevesebb összeget írjunk? A hitelhez is kell pontos összeg?
2018. máj. 30. 19:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Es a hitelintezet mit mond?
2018. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, a 3% az külön díj, azt te befizeted. Ilyen esetben felmondási díj, mert megszünteted az LTP-t.

Tudnod kell a pontos összeget, mert csak akkor kérheted a kiutalást, amikor átfordult kifizethetővé, tehát megérkezett az utolsó állami támogatás is. Így már forintra pontosan megvan az összeg, amit kapni fogsz.


Mi most fizettük ki belőle a lakáshitelt.

2018. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, annak aki segíteni próbált. Kifizették. De nagyon nincsenek képben az ügyintézők! Azért csak az eladó kaphatja meg én nem, mert nem tudtam leigazolni, hogy már megfizetésre került 20% önerő. (mivel a lakástakarék lett volna az önerő nagy része, és egy kis kp. a foglaló) Megmondták kb. milyen összeget írjak az adásvételibe, ha kicsit több nem baj, utána kiegészítem kp-val az eladónak, a többi a hitel. A gyorsított kifizetést meg elcseszték. Mivel csoportos beszedésivel 12-én vonták le a havidíjat, utána mondtam fel, így már csak következő hónap 31-én kaphatom meg. (ha 12-e előtt felmondom köv. hónap elsején). Így 6 hét lett a gyorsított! A 3% meg nem különdíj volt, hanem levonta és úgy utalt. Majd felhívott hogy pontosan mennyit utalt, és közölte, hogy arról a 3%-nyi összegről meg vigyek felújításos számlát, mert az nem lakáscélú felhasználás hogy gyorsított díjfizetésre használom. Gondolhattam volna, de az ügyintéző mondta, hogy onnét levonja és az úgy jó. Az én hibám is hogy nem olvastam jobban utána, azt gondoltam aki ott dolgozik csak tudja.
2018. szept. 13. 14:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Onnét indultunk, hogy persze persze nekem is kifizetik, majd rájött hogy nem. Felmondás után rácsodálkozott a gépre, hogy miért 31-ét ír ki, utána telefonálgatott a központnak, ahol felvilágosították. Majd közölte velem, hogy a gépben úgy látja köv. hónapra is "vár befizetést". Felmondás után! Mondom jó akkor lemondom a csoportos beszedésit, mert még a végén levonják. Hát elment a kedvem az LTP-től, meg az OTP-től is.
2018. szept. 13. 14:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy netbank-on láttam hogy az állami támogatás 30-án került rá, addig nem.
2018. szept. 13. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!