Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az egészségügyi biztosításra...

Az egészségügyi biztosításra van valami kedvezmény?

Figyelt kérdés

Eddig nekem 8.000 Ft körüli összeget kellett fizetnem. Hiába vagyok tartósan munkanélküli (illetve kisebb munkákra alkalmaznak), a háztartásomban megvan az a minimális kereslet, hogy kelljen nekem is egészségügyi biztosítást fizetni.

Viszont most elköltözök onnan, és nem tudom, hogy hogy lehet igényelni az állami támogatást. Egy ismerősömnek vidéken (19 éves volt), úgy adták oda a támogatást, hogy annyit mondott, hogy igaz, hogy a szüleivel lakik még, akik dolgoznak több éve, és normális a fizetésük, de ő már felnőtt ember, és nem támaszkodhat a szüleire. És ennyi miatt megkapta.


Én a nagymamámmal laknék, akinek kb. 105.000 Ft a nyugdíja, és én jelenleg munkanélküli vagyok (remélem nem sokáig :( ), nem szeretném, ha neki kéne ezt is fizetni, mert így is elég kínos a helyzetem.


Hogyan tudnék ezen változtatni, ha esetleg a következő 1-2 hónapban nem találok munkát?

Borsod megye, szóval elég gáz a munkakínálat..


2015. szept. 4. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
6630 nem 8000 mindenkinek aki munkanélkuli. Na most ahhoz hogy inygenes legyen ahhoz sok mamad jövedelme. Kb ha 60.000 lenne akkor nem kapnátok nekem is volt ilyen akkor 27 volt az 1 főre esőnk mióta több nem jár.
2015. szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

6930 jelenleg a fizetendő.

Úgy kell beadnod az igénylést, hogy külön háztartásban élsz, munkatársam lánya pont most intézte magának, együtt élnek, de megkapta, lényeg a külön háztartáson van ilyen esetben.

2015. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat.

Még egy kérdés: Én úgy tudom, hogy a külön háztartás azt jelenti, hogy külön konyha/hűtő, stb. Viszont ugye egyértelműen nekünk egy konyhánk lenne, egy hűtővel, stb. Tehát így is lehet igényelni?

2015. szept. 5. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Az egy háztartás annyit jelent, hogy a "közösbe" beletesz mindenki anyagilag, és a közösből vesznek ki aszerint, hogy a háztartás tagjainak mikor mire van szüksége.


Egy ingatlanon belül létezik több háztartás is. Itt ne ingóságokra gondolj, hanem anyagi dolgokra.


Úgy kérvényezd az önkormányzat által a járulék átvállalását, hogy Te vagy egy háztartás, és a Mamád egy külön háztartás. Csak rokoni kapcsolat van köztetek, anyagi nem! Ehhez ragaszkodj! Ennyi...

2015. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Csakhogy ezt nem fogják elhinni ha nulla jövedelmmel rendlkezik valaki. A kérvényező lapon azt is megkérdezik miből él , mire mennyit költ, és az életszerúséget figyelembe veszik, meg azt is be kell jelölni hogy ahol lakik ott tulajdonos, családtag, bérlő, és a családtagnl már bukott a dolog. Lehet hogy valahol ismerős megbundázza de hivatalosan ez nem működik hogy azt mondod 0 ftból élsz de egy csakádtag házában. Mert akkor ha a családtgatól ételt kapsz, szállást kapsz, az már egy háztartás eltart téged... Senki nem hülye. Ennyi erövel minden 18 éves mondhatná mikor leérettségizett és nincs munkája hogy külön háztartásban él a szüleitől akik 1 hónapja még eltartották....
2015. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Ilyet nem kérdeznek, hogy mire mennyit költ.

Nyugodtan add be, családtagként laksz, de külön háztartásban, ez elfogadott.

2015. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De mivan akkor, ha megmondom, hogy van félretett pénzem, és abból élek? Mondjuk esélyesebb, hogy hamarabb kapok munkát, mint ezeket végigviszem, de eddig mindig készpénzes fizetést kértem, legalábbis a legutolsó munkahelyemen, a főnöknek is így volt jobb.
2015. szept. 6. 17:18
 8/11 A kérdező kommentje:
* Eddig mindig készpénzes fizetést kértem, de nem mindenhol voltam hosszabb ideig, szóval a hosszútávú munkáim közül a legutolsónál készpénzes fizetés volt.
2015. szept. 6. 17:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Be voltál jeentve? Kapsz e a munkaügyitől valamit?
2015. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Be voltam jelentve, persze.

Nem jelentkeztem be a munkaügyibe, mert megmondom őszintén, régen bejelöltem, hogy milyen állások érdekelnek, és teljesen más állásra akartak küldeni, és egy olyan tanfolyamra, ami pont megvan nekem, 2 éves OKJ, érettségi utáni, vizsgával együtt. És mikor e-mailben jeleztem, hogy nem áll módomban részt venni a foglalkozásokon, mert már megvan a szakmám, kirúgtak. És lehet e-mailben jelezni ezt a problémát, mert eddig működött az elektronikus levelezés. Így nem kell bemennem a sok c.g.ny közé, várakozni 2 órán át :(

2015. szept. 6. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!