Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarék kölcsön összege...

Lakástakarék kölcsön összege visszafizethető adómentesen eladott ház árából?

Figyelt kérdés
Eladom a régi kis házamat, ebből fiam a lakáskölcsönének egy részét visszatudja fizetni.Ez megtörténhet ügyvéd nélkül?

2018. júl. 9. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, miért ne történhetne.
2018. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Arra gondoltam, hogy az én nevemen van a kis ház, akkor ajándékba adom a fiamnak.
2018. júl. 9. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Most akkor eladod vagy a fiadnak adod ajándékba - mert a kettő nem ugyanaz.

Amúgy minden adásvételi szerződéshez kell ügyvéd - az ajándékozásihoz meg min. közjegyző.

2018. júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs mit kell csinálni. Arra gondoltam mivel az én nevemen van előbb ajándékba kell adni a fiamnak, hogy fel tudja használni a lakáshiteléhez.

Az is jó ha eladom és én fizetem be hitelösszegét? Így is elfogadják, hogy ne kelljen adóznom az eladott házról? kb. 5.500.000,Ft-ért sikerül.

2018. júl. 10. 09:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mikor szerezted amit el akarsz adni. 5 év után adómentes, előtte évente csökkenő mértékű adó. Vannak rá kalkulátorok. De az a legjobb ha több, mint 5 éve a tulajdonod. Az a része senkit nem érdekel, hogy eladás után te mire költöd.
2018. júl. 11. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hurrrrá!!!! Ez nagyon jó hír, mert 20 éve meg van. Köszönöm szépen a válaszod.
2018. júl. 12. 10:19
 7/9 anonim ***** válasza:

"Eladom a régi kis házamat..."

Aggódva kérdezem: azért lesz hol laknod?

Vagy talán a fiadhoz mész lakni, ahol esetleg a menyed "kiutál", aztán fedél nélkül maradsz?

Azért jól gondold meg azt az eladást...

2018. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére van hol laknunk, a férjemmel egy 3 szobás családi házunk van egy kisváros központjában. Igazad van nem szeretnék a fiatalokhoz költözni éljék külön az ő életüket. A kölcsönt a lakástakarékra most veszik fel, de mire a régi házat eladom biztos kell egy év, ezért tudakozódok előre. Köszi a válaszaidat.
2018. júl. 13. 06:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Na hát ha olyan régen tied, akkor add el és azt csinálsz a pénzzel amit akarsz. Adózni nem kell.
2018. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!