Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így automatikusan a nevemre...

Így automatikusan a nevemre írodik a lakás?

Figyelt kérdés
Adott egy lakás. Fele anyósomé, fele férjem tualjdona. Én megveszem anyósomtól az ő felét, így a férjemé és az enyém lesz felesben. Lakáshitelt veszek fel emiatt. Kérdésem,hogy mikor a folyósítás megtörténik anyósom részére akkor a nevemre is írodik az ő fele? Vagy vissza kell menni az ügyvédhez vagy? Vagy hogy lesz a nevemen?

2018. júl. 18. 06:47
 1/6 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom,-hogy a szerződésbe foglaltak alapján ügyvéd jelenlétével át adod a pénzt!! Ez fontos, hogy itt legyen az ügyvéd, és dokümentum készüljön, mert így tudod majd bizonyítani a földgivatal felé, hogy a tulajdonodba került a fele ingatlan. Ezt ugye ahogy írtam a fölhivatalba el kell vinni és átírják , hogy a te neved illetve a férjed neve alatt van az ingatlan.
2018. júl. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lakás hitelt 50% tulajdonra nem kapsz, még ha magas kereseted is van, ebbe ne is gondolkodj. Csak szabadfelhasználásúba tudsz gondolkodni.
2018. júl. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De kapok. Már csak a szerződésírás van hátra. Most kaptam sms-t hogy elfogadtak a hitelkérelmet.Az adásvételiben is benne van hogy 1/2 arányú tulajdont veszem meg és h a férjem a tulajdonostárs.
2018. júl. 18. 09:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros ez nekem, hiszen a bankhoz a lakáshitel kérelmet be sem lehet nyújtani érvényes, földhivatal által érkeztetett adás-vételi szerződés nélkül. Maximum előzetes hitelbírálatot lehet kérni.

Egyébként olyan ügyvédet kell keresni, aki vállal minden ügyintézést. Szerződést ír a két fél igényeinek megfelelően, aláíratja a felekkel, viszi érkeztetni a földhivatalba, ott széljegy.-re tesznek, majd megállapodás függvényében előtte adod át a pénzt, vagy hiteles igazolást viszel a kifizetésekről. Ha a szerződéses feltételek teljesültek, akkor az ügyvéd továbbítja ezt az infót a földhivatalnak és némi átfutási idővel (nálunk kb. két hónap volt) átvezetnek tulajdonosnak a tulajdoni lapon.

2018. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mivel lakáshitel így a pénzt annak utalják egyből akitől megveszem. Tehát a kifizetésről igazolást viszek az ügyvédnek és ő intézkedik tovább a földhivatal felé és úgy iratódik a nevemre (a fele ugye) ha jól értem.Mondta is hogy szóljunk neki ha megtörtént a kifizetés. (Az ügyvéd mindent megcsinált eddig amit kellett. A szükséges papírok nélkül el se indult volna az egész folyamat.)
2018. júl. 18. 11:12
 6/6 anonim válasza:
Ugy van ahogyan az elso irta.
2018. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!