Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes-e bedőlt hitelű...

Breeser kérdése:

Érdemes-e bedőlt hitelű lakást/házat venni? Állítólag 3-6 hónap az átfutási ideje!

Figyelt kérdés
Befektetésnek gondoltam, de úgy, hogy eladom a saját házunkat, ami tehermentes, hogy 2 lakást tudjak venni. Albérletbe mennénk arra az időre. Kockázatos vagy kivitelezhető-e az ötletem? Van-e valakinek hasonló tapasztalata?

2018. júl. 24. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal egyszerűbb, ha azt mondod, hogy a családi házad birtokba adása megtörténik ugyan, de visszabérled, amíg a költözendő lakásba nem tudsz menni.

Így nem kell kvázi kétszer költözni és ha a leendő tulajdonos sem rohan, akkor bőven belefér neki 3-4 hónap plusz.

Mi pl. ugyanígy vettünk, csak 2 hónapot laktak pluszban a lakásban a volt tulajék. Az egyik hónapban a saját bérleti díjunknak megfelelő összeget kértünk el, a következő hónapban pedig ott hagytak néhány bútort nekünk, így nem fizettek semmit.

Van olyan ismerősünk, akinél a volt tulajdonos majdnem egy évig bérelte vissza az eladott lakást.

2018. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

"Érdemes-e bedőlt hitelű lakást/házat venni?"


Nem, mert nem kapod meg piaci arnal lenyegesen olcsobban.

2018. júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már csak a becsértéken adható el, az meg a piaci ár, innentől kezdve... Minek szenvedni vele?
2018. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!