Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy alig 23 éves, mindössze 1...

Egy alig 23 éves, mindössze 1 év folyamatos munkaviszonnyal rendelkező ember kapna 16 milliót lakás vásárlásra?

Figyelt kérdés

2018. júl. 26. 18:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ha rendelkezik nettó kb. 500.000 Ft jövedelemmel, meg 3-4 millió Ft körüli önerővel, meg egy milliókat érő másik ingatlanfedezettel, vagy egy szintén jól kereső adóstárssal, akkor lehet reménykedni.:D
2018. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
8%
60 ezres törlesztőre miért kéne 500K nettó + adóstárs + 2 ingatlanfedezet? Hülyeséget beszélsz.
2018. júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Kaphatsz simán 16 milliót, amennyiben kolumbiai peso-ban veszed fel a hitelt. Venezuelai bolivar-ban meg akar 16 milliardot is kapnal kölcsön.
2018. júl. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem kötekedni akarok, mert valóban működnie kell a hitelnek egyedül is, ha jók a bevételek, de jelzem, hogy az én 384-es és a feleségem 180ezres nettójára 5M önerővel csücskösen adták meg a 16,5M hitelt 30 évre, 5 évre fixálva (76 ezres törlesztő). 26 és 28 évesek vagyunk amúgy. Ha 10 évre fixáltuk volna, akkor már nem adják meg. Bár én egyéni vállalkozó vagyok, az elég hátrányos dolog, de ez a 384ezer ez már a NAV igazoláson szereplő mindenféle okossággal csökkentett verzió. Ha munkabéres lennék, akkor lehet, hogy nem lett volna ennyire necces. Adóstárs nélkül szerintem ugyanilyen hátrányos helyzetben van az ember 300+ nettó környékén is.
2018. júl. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
81%
Szerintem ha nincs ugyanennyi önerőd, akkor ne vágh bele a hitelbe, vagy válasz olcsobb lakást. Nem szabad elfelejteni hogy a hitelek kamatai most nagyon lent vannak. Ez emelkedni fog, most mindeni vérszemet kapott és veszi fel a hiteleket mert alacsony a kamat, aztán majd ha elkezd emelkedni mindenki sírni fog. Devizahitel2. Jobban járhatsz ha spórolsz. Kötsz 2-3-4 lakáselőtakarékoságot. Aztán ha letelt nézel körül a piacon.
2018. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Jobban járhatsz ha spórolsz. Kötsz 2-3-4 lakáselőtakarékoságot. Aztán ha letelt nézel körül a piacon."


Aha, biztos jobban jársz azzal. Ha félreraksz havonta 200 ezret akkor az évi 2,4 millió egy 20 milliós ingatlan meg évente 2 millióval drágább + albérletre kifizetsz min. 1,2 milliót, tehát évente buksz 3,4 milliót a gyűjtögetéssel.

2018. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kötekedni akarok, mert valóban működnie kell a hitelnek egyedül is, ha jók a bevételek, de jelzem"


A probléma azzal van, hogy 4 dolgot sorolt fel az első válaszoló, ami hülyeség. Ha megvan a 4 millió önerő akkor csak 12 millió hitel kell, aminek 60 ezres a törlesztője amihez nem kell adóstárs és plusz ingatlanfedezet sem és kevesebb jövedelem is elég.

2018. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: Igen, pont ezt mondom én is, hogy kijön a matek, de a hitelbírálat nem ilyen egyszerű dolog. Nekünk is bőven belefért volna magasabb törlesztő, mégsem adták volna meg valamiért. Ilyenkor átnézik a számláid, mindent ami valaha a neveden volt. Pl. ha rendszeresen szerencsejátékozol és kártyával/online fizetsz akkor alapból elutasítják a kérelmed, kereshetsz Te akármennyit is.

Nekünk valószínűleg egy pár problémás hitel volt a fekete folt a múltunkban (szüleimnek kellett hitelt felvennem 18 évesen amit nem fizettek vissza, én rendeztem 3 éve az egészet, de ez hosszú sztori). Szóval több mindent mérlegelnek, több mindent néznek. A fizetés/törlesztő arányának való megfelelés arra van, hogy egyáltalán szóbaáll-e veled a bank, vagy sem.

2018. júl. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

"60 ezres törlesztőre miért kéne 500K nettó + adóstárs + 2 ingatlanfedezet? Hülyeséget beszélsz."

Mert a bank nem hülye! Nem azt nézi, hogy mennyi a bevétel, hanem azt nézi, ha ugrik ez a jövedelem, mert mondjuk a kérdező elveszíti a munkahelyét, netán 23 évesen 1 év munkaviszonnyal ő maga mond fel, ha valami nem tetszik, akkor a bank akkor is be legyen biztosítva.

2018. júl. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nem én akarom felvenni a hitelt,hanem egy barátom. Én lebeszélném róla,és inkább a gyűjtés/előtakarékosság felé terelem. Amit később egy kisebb hitellel megtoldhat.

2018. júl. 28. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!