Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik olyan hitel, hogy a...

Létezik olyan hitel, hogy a kamatokat a futamidő végén fizetem?

Figyelt kérdés
Nyilván nem hangzik logikusan, viszont egy ismerősömet így tájékoztatta egy banki hiteltanácsadó.

2018. júl. 28. 17:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Mit idézgetsz a diákhitel1-ből ha diákhitel2-ről van szó?

"Van ilyen hitel, diákhitel2-nek hívják."


Az aktuális szöveg:

"A Hitelfelvevőknek az így megállapított kamat 0 %-át kell megfizetniük, az e fölötti részt az Állam utalja a Diákhitel Központnak általános kamattámogatásként."


Értelezni tudsz magyar mondatokat? 0%-ot kell megfizetni, efölötti részt mindig az állam fizeti bármennyi is az.

2018. júl. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

2017. okt. 1-től hatályos és kormányrendeletbe foglalt, tehát hülyeséget írsz hogy nincs benne:

"29. § * (1) * Kötött felhasználású hitel esetében a kamatot az állam a hitelszerződés időtartama alatt, a központi költségvetés terhére, általános kamattámogatás formájában átvállalja a hitelfelvevőtől. Az általános kamattámogatás mértéke megegyezik a kötött felhasználású hitel 6. § (1)-(6) bekezdései alapján számított kamatával."

2018. júl. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nem a kamatot fizetjük előbb és nem is a tőkét hanem párhuzamosan mindkettőt. Fizetem az adott hónapra aktuális kamatot és mellette annyi tőkét ami belefér a törlesztő részletbe. Ez tisztán matematika.

El nem tudom képzelni mire gondolt itt valaki, hogy régen nem így volt. Bár a régi rendszerben sok gazdaságilag indokolatlan hülyeség működött, így végül is akármi is lehetett állami támogatással.

2018. szept. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Nem államilag támogatott, hanem "sima" hitel.
2018. szept. 22. 09:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!